comScore

Galatasaray Galatasaray

Arda Turan: 'Fenerbahçe ile 50 kere anlaşırdım'

16 Eylül 2015, Çarşamba 10:51
Arda Turan: 'Fenerbahçe ile 50 kere anlaşırdım'

Milli futbolcu Arda Turan, "İyi bir Galatasaray taraftarı olmasaydım Fenerbahçe ile 50 kere anlaşırdım" dedi.

FutbolArena - Atletico Madrid'den Barcelona'ya transfer olan Arda Turan trasfer süreci ve geçmişte yaşananlarla ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.

Akşam Gazetesi'ne konuşan Arda Turan'ın açıklamaları;
"G.Saray'dan sorunlu ayrıldım. Benim toplasanız 3 tane kötü oynadığım bir maç yoktur. Ben daha 23 yaşındayken her türlü şöhrete ve paraya ulaşmıştım. Yurtdışını tercih ettim. O dönemde F.Bahçe beni çok istedi. Eğer çok iyi bir G.Saraylı olmasaydım 50 kere F.Bahçe ile anlaşırdım. Aziz Yıldırım'la aram çok iyidir. Ne zaman karşılaşsak sohbet ederiz.
 
ÇOK FAZLA KİRALIK TEKLİF GELDİ
 
Şu anda hayallerimin olduğu kulüpteyim. Hoca, futbolcular ve idareciler büyük ilgi gösterdiler bana. Atletico'ya gelirken daha çok endişelenmiştim. Şimdi kendime çok güven var. Transfer olurken hocamız Luis Enrique bana 'Sana ihtiyacımız var. 4 ay idman yapacaksın' dedi. Dolayısıyla başından beri kiralanmama onay vermedi. O da istemiyordu ben de istemiyordum. Yoksa ciddi teklifler geliyordu. Burası okul gibi. Hergün yeni birşey öğreniyorum.
 
BARCELONA'YI ÇOK SEVDİM
 
Barcelona şehir olarak çok kozmopolit. Her türden insan görebiliyorsunuz. Madrid'de tek tip insan vardı. Buraya Dünya'nın her yerinden turist geliyor. Yani bana da çok sıcak geliyor. Burada mutluyum. Evim çok güzel bir lokasyonda. Orada evler 10 ila 30 milyon euro arasında satılıyor. İdman ve stada 10 dakikalık mesafedeyim. Çok mutlu olduğumda Instgram'da bir şey paylaşırım. O evde mutluyum, bu şehirde ve bu takımda çok mutlu olduğum için fotoğraf paylaşıyorum. Dili ilerlettim. Ingilizce'yi de Aslıhan sayesinde öğreneceğim. Bana evde ders veriyor (kahkaha atıyor). İkimiz de çok mutluyuz."
 
LETONYA BENİ BİTİRDİ
 
"İnsanlar Hollanda maçındaki yüz ifademi soruyor bana. Ben Letonya maçında inanılmaz yoruldum. Hayatımda bu kadar yorulduğumu hatırlamıyordum. Ertesi gün kıpırdayacak halim yoktu. Dolayısıyla benim Hollanda maçında oynamam gerekiyordu. İkinci yarının ortasında kadar da oynadım. Letonya maçı sonrası moral olarak bitmiştik. Bir konuşma yaparak 'Letonya'yı yenip Hollanda'ya yenilebilirdik. Bir de öyle bakalım. Morallerimizi yüksek tutalım arkadaşlar. Hollanda'yı yenebiliriz' dedim. Ortaya böyle bir sonuç çıktı. Gruptan çıkma şansımız yüzde 70'lere yükseldi."
 
MAGAZİN FİGÜRÜ OLMAM DOĞAL
 
"Türkiye'ye ne zaman gitsem anında magazin sayfalarındayım. Çünkü hangi mekana gitsem zaten o civarda magazinci oluyor. Tavla oynuyorum karşımda magazinci, dondurma yiyorum yine karşımda magazinci. Bir gün çiçekçiye para vermedim. Ertesi gün 'Arda çiçekçiye para vermedi' haberi çıktı. Bunlar hoş değil ama onlara da laf edemiyorum. Bugüne kadar 1 defa dahi olsun 'Çekmeyin' demedim. Barcelona'da oynuyorum, iyi bir futbol hayatım var. Benim magazincilerin ilgisini çekmem gayet normal. Dünya'nın her yerinde bu böyledir."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)