comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan 'kavga' açıklaması

14 Eylül 2015, Pazartesi 11:55
Galatasaray'dan 'kavga' açıklaması

Galatasaray Kulübü, Podolski ve Selçuk İnan arasında kavga yaşandığına dair çıkan haberleri yalanladı.

FutbolArena - TV 360 programında yayınlanan Telegol programında Serhat Ulueren'in ortaya attığı Lukas Podolski ile Selçuk İnan'ın kavga ettiği haberleri kulüp tarafından yalanlandı.

İşte Galatasaray'ın açıklaması;
"Pazar gecesi yayınlanan Telegol programında, her zaman olduğu gibi yine akıllara durgunluk veren, aslı astarı olmayan iddiaların dillendirildiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Üzüntümüzün nedeni, yıllardır yalan yanlış söylemlerle kamuoyunu yönlendiren bu ve benzeri programlarda sıralanan iddiaların saçmalığından ziyade, hâlâ söylenenlere itibar eden küçük de olsa bir azınlığın var olduğunu görmemizdir.

Bu vesileyle, ülke sporunu yöneten tüm kurum, kuruluş ve kişileri, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde, kitleleri kışkırtacak türden yayın yapan sözde spor programları konusunda çok acil göreve davet ediyoruz.

Ayrıca, Galatasaray Spor Kulübü olarak, takım kaptanımız hakkında “Mafyatik” ifadesini kullanma cüretini gösteren programın sunucusu Serhat Ulueren hakkında gerekli yasal işlemlerin derhal başlatılacağını da kamuoyuna bildiririz.

İnsanların kişiliklerini, kurumların itibarlarını ayaklar altına almayı yorumculuk sanan kendini bilmezlerin ve ahlâk yoksunlarının bundan böyle en sert şekilde karşılık göreceklerinin de bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü"

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)