comScore

Galatasaray Galatasaray

Seyrantepe metro hattı açıldı mı? 13 Eylül 2015

13 Eylül 2015, Pazar 06:31
Seyrantepe metro hattı açıldı mı? 13 Eylül 2015

Galatasaray - Mersin maçında Seyrantepe metro çalışacak mı? Seyrantepe metro durağı açık mı? İşte sarı kırmızılı taraftarların merakla beklediği sorunun yanıtı..

Galatasaray Kulübü, uzun süredir hizmet dışı olan Seyrantepe metrosunun (TT Arena Metro) Mersin İdman Yurdu maçıyla birlikte yeniden kullanılabileceğini duyurdu.
 
İşte kulüpten yapılan açıklama;

"Aylardır devam eden bakım çalışmaları nedeniyle hizmet dışı olan Seyrantepe Metro İstasyonu 12 Eylül Cumartesi günü oynanacak olan Mersin İdman Yurdu maçı ile yeniden taraftarlarımızın hizmetine açılıyor. İstanbul Ulaşım AŞ. Yönetimi de konu ile alakalı olarak şu şekilde bir açıklamada bulundu:
 
"M2 Hacıosman – Yenikapı hattına entegre çalışmakta olan Seyrantepe – Sanayi bağlantı hattında metro trafiğini rahatlatacak, yolcuların daha hızlı ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmasına olanak sağlayacak yeni bağlantı tüneli 11 Eylül 2015 tarihi itibariyle hizmete sunulacaktır."
 
Seyrantepe Metro İstasyonu'nun yeniden hizmete geçmesinde şahsen ilgilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş'a, Galatasaray Spor Kulübü olarak teşekkür ederiz" denildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"