comScore

Galatasaray Galatasaray

Kevin Grosskreutz'a FIFA'dan onay çıkmadı!

02 Eylül 2015, Çarşamba 19:06
Kevin Grosskreutz'a FIFA'dan onay çıkmadı!

Galatasaray'ın Borussia Dortmund'tan transferi Kevin Grosskreutz'a FIFA'dan onay çıkmadı.

FutbolArena - Galatasaray'ın KAP'a ve TFF'ye bildirdiği Kevin Grosskreutz transferine FIFA'dan onay çıkmadı. Ortaya ilginç iddialar atılıyor.

Borussia Dortmund'dan Grosskreutz açıklaması
Borussia Dortmund resmi sitesinden Grosskreutz transferinin onaylanmadığını ve oyuncunun Ocak 2016'da forma giyebileceğini açıkladı. 

Grosskreutz transfer hakkında neler söyledi?

Galatasaray'a transfer olmasına onay çıkmayan Grosskreutz konuyla ilgili "'FIFA transferimi onaylamadı. Ocak ayına kadar sadece antrenmanlarda kendimi kanıtlayacağım. Haftaya İstanbul'a gidiyorum.''

Belgeler imzasız ve boş! 

Çıkan haberlere göre Galatasaray'ın gönderdiği belgelerden bazıları boş ve imzasız! Öte yandan Galatasaray Sportif Direktörü Yardımcısı Uğur Yıldız'ın da imzasız ve boş evrak yolladığı İçin Grosskreutz transferinin gerçekleşmediği ve Uğur Yıldız'ın görevinden alındığı konuşuluyor.

Grosskreutz ligde oynayabilecek mi? 

27 yaşındaki Alman futbolcu Grosskreutz ne ligde ne Avrupa'da ne de kupa maçlarında Ocak transfer dönemine kadar oynayamayacak. Oyuncu Galatasaray ile Ocak ayına kadar sadece antremana çıkabilecek. 

TFF'nin bu olaylardan önce gün içinde yaptığı Grosskreutz açıklaması

“Bilindiği üzere 2015-2016 Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Dönemi dün sona ermiş ve FIFA'nın global düzeyde kullandığı Transfer Eşleştirme Sistemi (TMS) gece yarısı itibariyle ülkemizde kullanıma kapanmıştır. Bu sistem kulüpler tarafından kullanılan ve federasyonlar ve FIFA tarafından denetlenen bir sistemdir.
 
Sistemin bir transfere onay vermesi için işlemin yapıldığı iki kulübün girdikleri veri ve dokümanların eşleşmesi şarttır. Bu eşleşmenin ardından önce transferin yapıldığı federasyona, o federasyonun konfirmasyonunun ardından ise transferi yapan kulübün federasyonuna konfirmasyon için otomatik bir bilgilendirme yapılır. Konfirmasyonun ardından transfer sertifikası talebi gerçekleşir.
 
Bugün bazı gazetelerde yer aldığı şekilde, Türkiye Futbol Federasyonu'na transfer için herhangi bir dosya iletilmesi ve TFF'nin bunu FIFA'ya göndermesi gibi bir uygulama kesinlikle bulunmamaktadır. TMS sistemi, kulüpler tarafından kendilerine özel şifrelerle kullanılabilen oldukça kapsamlı bir uygulamadır.
 
Türkiye Futbol Federasyonu olarak yaşanan sıkıntının çözümü noktasında kulübümüzün başvurusunun FIFA'nın ilgili birimlerine iletildiğini ve gündemde olan transferle ilgili kararın FIFA tarafından önümüzdeki günlerde verileceğini özellikle belirtmek isteriz.”

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)