comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın UEFA'dan talebi

05 Ağustos 2015, Çarşamba 09:46
Galatasaray'ın UEFA'dan talebi

UEFA ile 15 Ağustos'ta Financial Fair Play randevusu olan Galatasaray transferdeki başarılı politikasıyla şimdiden artı hanelere geçti.

UEFA ile 15 Ağustos'ta Financial Fair Play (FFP) randevusu olan G.Saray'da Cenk Ergün kapsamlı bir rapor hazırladı. Geçen sene bütçesinde 90 milyon Euro açık veren Sarı-Kırmızılılar bu yüzden dikkatli hareket ediyor.

Amrabat ve Bruma'dan gelen 5.4 milyon Euro'nun 4'ünü Podolski-Carole ikilisine harcayan Cimbom, Bilal- Jem Karacan-Rodriguez'i bedavaya kadrosuna kattı. Aslan, bu sayede 8 milyon Euro maaş yükünden de kurtuldu. 
 
2 YIL ERTELEME İSTENECEK 
 
Bütçede 30 milyon Euro açığı tolere eden UEFA'dan 2 yıllık erteleme isteyecek olan yönetim bütçesinde en az 15 milyon Euro'yu daha artı hanesine koymayı planlıyor.
 
TFF'DEN 15 MİLYON TL AVANS GELDİ
 
Galatasaray' ın TFF'den acil ödemeleri için 15 milyon TL avans para aldığı öğrenildi. Başkan Dursun Özbek döneminde Futbol Federasyonu'nun kapısını çalan Sarı-Kırmızılı yönetimin bu talebine Futbol Federasyonu'nun olumlu yanıt verdiği ve 15 milyon TL'lik avans ödemesi yapıldığı öne sürüldü.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"