comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan 2 milyon üye kampanyası

01 Ağustos 2015, Cumartesi 10:07
Galatasaray'dan 2 milyon üye kampanyası

Galatasaray taraftar dernekleri kulübe maddi destek sağlamak amacıyla harekete geçti.

Galatasaray taraftar dernekleri kulübe maddi destek sağlamak amacıyla harekete geçti. Sarı-Kırmızılı kulübe bağlı resmi 53 taraftar derneği var. Toplam üyesi 8 bin civarında… Bu dernekler bağış adı altında her yıl dernek başına 500 lira kulübe bağış yapıyor.
 
YÖNETİMLE GÖRÜŞECEKLER
 
Ancak dernekler, Galatasaray'a daha çok katkıda bulunmak adına yeni bir proje üzerinde uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyor. Projenin netleşmiş şeklini paylaşmak üzere önümüzdeki hafta yönetim ile bir araya gelinmesi bekleniyor. Daha önce yönetime bu proje ile ilgili bir ön bilgi verildi. Yönetim bu projenin hayata geçirilmesine sıcak baktığı öğrenildi.
 
PROJELERİN AYRINTILARI
 
Dernek sayısı 53'ten 100'e çıkarılacak. 100 derneğe toplam 2 milyon taraftarın üye yapılması hedefleniyor. Bu proje için Galatasaray kulübü birlikte bir taraftar kartı çıkarılacak. Üye olan 2 milyon taraftar yıllık 20 lira ücret ödemesi karşılığında bu karta sahip olacak.

OY KULLANAMAYACAKLAR
 
Bu kartın bazı avantajları olacak. Böylece kulübe yıllık 4 milyon liralık bir gelir oluşturacak. Derneklere üye olan taraftarların seçimlerde oy kullanma hakkı verilmeyecek. Sadece derneğe üye olacak.
 
Fenerbahçe kulübünün 1 milyon üye projesinde ise üyeler ödediği rakama göre oy kullanma hakkını elde ediyor.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)