comScore

Galatasaray Galatasaray

Goran Pandev'e UEFA şoku

10 Mayıs 2015, Pazar 12:08
Goran Pandev'e UEFA şoku

Genoa Kulübü UEFA lisansı alamadı! Galatasaraylı Goran Pandev'in anlaştığı belirtilen İtalyan ekibi, gelecek yıl Avrupa kupalarında mücadele edemeyecek.

Galatasaraylı Goran Pandev'in gelecek sezon için el sıkıştığı iddia edilen İtalya'nın Genoa takımına UEFA'dan kötü haber geldi.

Makedon futbolcunun bu ekibe transferi gerçekleşmesi durumunda Pandev gelecek yıl Avrupa Kupaları'nda forma giyemeyecek. Çünkü Genoa, kriterleri yerine getirmediği gerekçesiyle UEFA lisansı alamadı. Kulübün hem bazı istenen evrakları temin etmediği hem de stadıyla ilgili uygunsuzluklar bulunduğu belirtildi.
Serie A'da şu an Avrupa Ligi'ne katılmak için mücadele eden ve Avrupa'ya katılmak için iddialı ekiplerin arasında yer alan Lacivert Kırmızılıların karara itiraz edecekleri, bundan sonuç çıkmaması durumunda Avrupa'ya kesinlikle katılamayacakları belirtildi. Genoa'nın içinde bulunduğu durumun Torino ve Inter gibi ekiplerin işine yaradığı, ligde bir alt basamaktan da Avrupa'ya gitme imkanının doğduğuna dikkat çekildi.Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"