comScore

Galatasaray Galatasaray

Cem Kınay: 'Hamza hoca futbolun kaderini değiştirdi'

04 Mart 2015, Çarşamba 16:00
Cem Kınay: 'Hamza hoca futbolun kaderini değiştirdi'

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Dr. Cem Kınay, sarı kırmızılı takımın Kadıköy'den kazanarak döneceğini söyledi. Kınay, sarı kırmızılı ekipte teknik direktör Cesare Prandelli'nin yerine göreve getirilen Hamza Hamzaoğlu'na da övgüler yağdırırken, "Hamza hoca futbolun kaderini değiştirdi." dedi.

Galatasaray'ın eski futbolcusu da olan Hamza Hamzaoğlu'nun Prandelli'nin yerine göreve getirilecek masadaki tek isim olduğunu belirten Cem Kınay, Radyospor'a yaptığı açıklamada, "Yönetime gelince futbolla ilgili hemen, kesin kararlar almak zorundaydık. Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak bu konuda yetkili arkadaşlarımız oldu." diyerek, şunları söyledi:

"Onların teknik direktörlük için Hamza hocayı seçmesi, futbol takımının kaderinin değişmesini sağladı. Bu doğru bir tercihti. Hamza hocayı bu süreçte yakından tanıma imkânı buldum. Futbol konusunda üstat. Ama karakter olarak da adam gibi adam. Kısa sürede bu kadar başarılı olmasının altında da bu yatıyor. Umarım uzun yıllar Galatasaray'a hizmet eder. Fatih hoca geldiğinde nasıl heyecan yaşadıysak, en az onun kadar heyecan yaşıyoruz. Hamza hoca Kadıköy'de derbiyi kazanacak ve bu konuda da tarihe geçecektir. Bu tamamen bir histir. Bunu iki haftadır hissediyorum ve yakınlarımla bunu paylaşıyorum. Bu sefer Kadıköy'de kazanacağız."
Cem Kınay, "Futbolcunun gözü, yandaki liderdedir. Liderin verdiği enerji, duygu bütün spor dallarında önemli rol oynuyor. Hamza hocanın duruşu Kadıköy'de futbolculara önemli bir kaktı sağlayacak. Prandelli ayrıldıktan sonra Abdürrahim Albayrak ve Ali Dürüst bir tek Hamza hocanın ismini getirdiler. Ve o isim kabul edildi. Başka hiçbir teknik direktör ismi gündeme gelmedi. Başka bir seçeneğimiz yoktu." dedi.

KADIKÖY'DE İYİ KARŞILANACAĞIMIZA İNANIYORUM

Yönetim kurulu üyesi Kınay, "Kadıköy'de Galatasaray taraftarının olmasını arzu ederdik. Aslantepe'deki maçlara da Fenerbahçe taraftarı gelmeli. Taraftar futbolun en önemli faktörüdür. Başkanlığımız liderliğinde Kadıköy'deki maça gideceğiz. Fenerbahçe yönetiminin bizi dostça karşılayacağına inanıyorum. Başkanımız Duygun Yarsuvat'ı da iyi karşılayacaklarına inanıyorum." diye konuştu.

"ŞAMPİYONLUK ŞANSIMIZ YÜZDE 34'ÜN ÜZERİNE ÇIKTI"

Ne Hamza Hamzaoğlu'nun ne de futbolcuların derbi ve şampiyonluk baskısını yaşamamaları gerektiğini belirten Kınay, "Şu anda 4 puan öndeyiz. Yenersek 7 puana çıkıyor. Dolayısıyla şansımızı çok yükseliyor. Ama bizim Kadıköy'de rakibimizi yenmemiz psikolojik olarak çok önemli bir faktör. Ama ne olursa olsun maçlar devam ediyor ve son maçtan sonra şampiyonluk kesinleşiyor. Başkanımız "

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"