comScore

Galatasaray Galatasaray

Hamdi Yasaman operasyon mu yapıyor?

26 Şubat 2015, Perşembe 11:30
Hamdi Yasaman operasyon mu yapıyor?

Galatasaray'da Sportif AŞ Başkanı ve derneğin 2. Başkanı Hamdi Yasaman'ı istifanın eşiğine getiren krizin perde arkası ortaya çıktı.

Buna göre Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı futbolculara yönelik düzenlemesine kimseye sormadan itiraz eden ve Tahkim Kurulu'na başvuran Yasaman'ın bu hareketi bardağı taşırdı. Yasaman'ın, Galatasaray ile Türkiye Futbol Federasyonu'nu karşı karşıya getirebilecek bu hamlesine önceki gün sert tepki gösteren Başkan Duygun Yarsuvat'ın bu çıkışı ve Hamdi Yasaman ile karşı karşıya gelmesi, “Aysal Operasyonu” olarak lanse edildi. Çünkü Yarsuvat'ın, eski başkan Ünal Aysal ile arasının çok iyi olması ve onun avukatlığını da yapması yönetim içindeki bazı isimleri oldukça rahatsız etti.
 
MADDE MADDE SEBEPLER
 
Hamdi Yasaman'ı son noktaya getiren olaylar şöyle:
 
1 - Maçlardan sonra galip gelinmesine rağmen futbol takımı ile ilgili yaptığı eleştiriler... Bu durum, bütün mesaisini futbola harcayan Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile Sportif AŞ yöneticisi Ali Dürüst'ü rahatsız ediyordu.
 
2 - Yasaman'ın gelecek ay yapılacak mali genel kurul öncesi Aysal'ı kurtarmak için bir duruş sergilemesi... İki ayrı ibraya şiddetle karşı çıkan Yasaman, Aysal'a yakın olduğundan bunu engellemek için elinden geleni yaptı.
 
3 - Ergin Ataman'ın tokat olayında Hamdi Yasaman'ın yine coachu sert bir şekilde eleştirmesi... Yasaman, Ergin Ataman'a ceza verilmemesi yüzünden istifa eden yönetici Can Topsakal'dan yana tavır koydu. (Milliyet)

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.