comScore

Galatasaray Galatasaray

Yabancı kuralına itirazdan haberi yok!

24 Şubat 2015, Salı 19:50
Yabancı kuralına itirazdan haberi yok!

Galatasaray'da Sportif A.Ş. Yönetimi'nin, Başkan Duygun Yarsuvat'a bilgi vermeden yabancı kuralının iptali için TFF'ye başvurduğu ortaya çıktı!
 

Galatasaray'ın, Türkiye Futbol Federasyonu'na yeni yabancı kuralının iptali için yaptığı başvuruyla ilgili şok bir gerçek ortaya çıktı. Ancak başvuru aynı zamanda bir skandalın da ortaya çıkmasına neden oldu. Başkan Duygun Yarsuvat'ın yönetim kurulu toplantısında bazı yöneticilere rest çekmesiyle son bulan süreç şu şekilde yaşandı...
 
Son dakikalarda başvuru
 
Sportif A.Ş. Yönetimi'nde yer alan başkan yardımcısı Hamdi Yasaman, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak, eldeki kadronun çok şişkin olduğu gerekçesiyle yeni yabancı kuralının iptali için Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na 'iptal' istemiyle başvurdu. TFF'nin resmi sitesinden geçen hafta yayınlanan ve itiraz süresi bu akşam mesai bitiminde son bulacak kararla ilgili, Sarı-Kırmızılı idareciler gerekli prosedürleri yerine getirdi. Hukukçularla yapılan görüş alış verisi sonrası tahkim kuruluna resmi başvuru yapıldı.
 
Yarsuvat barut gibi!
 
Galatasaray'ın bu başvurusuyla ilgili çeşitli iddialar gündeme gelirken, yönetim kurulunda büyük bir şok yaşandı. Yapılan başvurudan haberdar olmayan Başkan Duygun Yarsuvat, Türk Telekom Arena'da yapılan yönetim kurulu toplantısına kelimenin tam anlamıyla barut gibi gitti! Toplantıya girer girmez, ilgili yöneticilere, "Benden habersiz nasıl böyle bir başvuru yaparsınız!" diye çıkıştı. Başkan Yarsuvat'ın bu tepkisi Hamdi Yasaman başta olmak üzere Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ı şok etti.
 
Cevap veremediler
 
Sesini yükselterek konuşmaya devam eden Duygun Yarsuvat, "Böylesi önemli bir konuda Sportif AŞ benim görüşümü nasıl almaz!" diyerek, idarecilerine çıkışmaya devam etti. Yarsuvat'ın sert ifadeleri karşısında suskun kalan yöneticiler, diğer yönetim kurulu üyeleri karşısında da zor durumda kaldı.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.