comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Kulübü'nden Soma açıklaması

21 Şubat 2015, Cumartesi 13:20
Galatasaray Kulübü'nden Soma açıklaması

Galatasaray, Soma için yapılan Atletico Madrid maçının hasılatının yardım sahiplerine ulaştırılmadığının ortaya çıkması üzerine bir açıklama yaptı.


Galatasaray, resmi sitesi aracılığı ile Soma'ya yardım amacıyla yapılan Atletico Madrid maçının hasılatının ne olduğu ile ilgili bilgilendirme yaptı. Sarı kırmızılılar, LFP'ın (Liga de Fútbol Profesional) ile bir ihtilaf olduğunu, bu nedenle henüz yardımın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılamadığını ve kendi blokaları altında olduğunu açıkladı.

Sarı - kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Soma faciasında yaşamını yitirenlerin ailelerine yardım amacıyla 06.08.2014 tarihinde Galatasaray ile Atletico Madrid arasında İspanya Ligi'nin LFP World Challenge programı çerçevesinde oynanan maçla ilgili olarak son günlerde medyada çıkan haberler dolayısıyla kamuoyunun bilgilendirilmesi zorunlu olmuştur. İzmir Atatürk Stadı'nda oynanan Galatasaray ile Atletico Madrid maçı sonrası elde edilen hasılat, LFP'ın (Liga de Fútbol Profesional) resmi biletli seyirci sayısını kabul etmemesi sonucu ortaya çıkan ihtilaf nedeniyle bloke edilmiştir. İhtilafın halledilmesinin ardından söz konusu yardım ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır."

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.