comScore

Galatasaray Galatasaray

Ertuğrul Sağlam'dan Galatasaray açıklaması

18 Şubat 2015, Çarşamba 14:40
Ertuğrul Sağlam'dan Galatasaray açıklaması

Eskişehirspor'daki görevinden ayrıldıktan sonra, sezon sonuna kadar dinlenmeye karar veren ve gelen tekliflere olumlu cevap vermeyen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Bursaspor'da çalışırken, Galatasaray'dan teklif aldım. Ama o an görevde olduğum için bunu kabul etmem mümkün değildi." dedi.

Bursaspor'u şampiyon yapan teknik adam olarak adını duyuran Ertuğrul Sağlam, Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu oldu. Sağlam, "Bursaspor'da çalışırken, Galatasaray'dan teklif aldım. Ama o an görevde olduğum için bunu kabul etmem mümkün değildi." dedi.

Büyük takımlardan birinde çalışmayı arzu ettiğini ve camia ayırt etmesinin mümkün olmadığını da belirten Sağlam, "Bursaspor'da şampiyon olduktan sonraki süreçte çok teklif geldi. Ama bir takımla mukavelem devam ederken, sözleşmeyi sonlandırmak adına çok haklı bir gerekçem olmadığı sürece bu teklifi kabul etmem mümkün değil. 20-25 senede oluşturduğumuz saygınlığımıza zarar verir." diyerek şunları söyledi:
"Hem Bursaspor hem de Eskişehir'de çalışırken böyle bir teklif geldi. Bursaspor'da çalıştığımız dönemde Galatasaray'dan teklif geldi. Bundan sonra olma olasılığı var tabii. Amacım Türk futboluna hizmet etmek. Türkiye'de şanlı geçmişe sahip bütün takımlarımız bu kategoride yer alıyor. Benim şöyle bir saplantım yok. Burada futbol oynadım; dolayısıyla oynadığım takımda antrenörlük yapmam. Ya da buralarda antrenörlük yaptım. O camiaların sevmediği kulüplerde çalışmam şeklinde önyargılarım yok. Benim amacım bir Türk antrenör olarak Türk futboluna hizmet etmek. Futbolumuza yeni yetenekler kazandırmak. 4 sene üniversite okuduk. 3 sene yüksek lisans master yaptık. 7 sene bu işin eğitimini aldık. Üst düzeyde, çok uzun süren bir futbol geçmişimiz oldu. Bundan sonra katkı yapabileceğimiz düşündüğümüz anda teklifleri değerlendiririz."

Bu sürede sevdiklerine vakit ayırıp, araştırma - izleme çalışmalarını yaptığını belirten Sağlam, "Cuma günü Brezilya'ya gidiyorum. Döndükten iki hafta sonra Arjantin'e gideceğim. Avrupa'da çeşitli programlarımız var. Oyuncu portföyümüzü geliştiriyoruz." şeklinde konuştu.

SUUDİ ARABİSTAN MİLLİ TAKIMI?

Suudi Arabistan Milli Takımı'ndan transfer teklifi alan deneyimli teknik adam, konuyla ilgili olarak, "Eskişehirspor'dan ayrıldıktan sonra sezon bitine kadar takım çalıştırmak istemiyorum. Ama milli takım kulüp takımlarından farklı; dolayısıyla böyle gelen teklifleri ince eleyip, iyi etüt ederek değerlendirmeye çalışıyorum. Ama benim esas amacım, şu dönemi kendime, geleceğime yatırım için ayırıp bu dönemi değerlendirmek istiyorum." dedi.

Sağlam, "Beşiktaş'a dönme düşünceniz var mı?." sorusu için ise "Ben belirli bir takım olur demek istemiyorum. Şu anda takımların antrenörleri var. Kimisi antrenöründen memnun, kimisi değil. Ama bir yerde bir antrenör çalışırken, telâfuz etmek doğru olmaz." ifadelerini kullandı.

FATİH HOCA'DAN SONRA ELBETTE MİLLİ TAKIM'DA ÇALIŞMAYI ARZU EDERİM; AMA ŞU ANDA HEPİMİZ KENDİSİNE YARDIMCI OLMALIYIZ

Ertuğrul Sağlam, A Milli Takım ile ilgili bir soru üzerine ise "Şu anda bizim de hocamız olan Fatih Terim var. Uzun yıllar mukavelesi var. Onun oradaki görevi bittikten sonra, her Türk antrenörü gibi milli takımda görev yapmayı arzu ediyorum. Ama şu anda her Türk antrenörünün görevi Fatih hocaya destek olmaktır." dedi.

BEŞİKTAŞ'IN LIVERPOOL MAÇLARINDAN ÇOK UMUTLUYUM

Beşiktaş'ın Liverpool maçıyla da ilgili bir değerlendirme yapan deneyimli çalıştırıcı, "Beşiktaş kadro kalitesiyle son dönemlerdeki en zengin ve kaliteli kadroya sahip. Şu anda Türkiye Ligi'nde moral motivasyonu artıracak pozisyondalar. Bu moral seviye Liverpool önünde onların iyini kolaylaştıracak. Ben oradan avantajlı bir skorla döneceklerine inanıyorum. Umarım oradan kendileri için avantajlı bir skorla dönerler. Beklentim turu geçmeleri yönünde. İnşallah geçerler." şeklinde konuştu.

Ertuğrul Sağlam son olarak ligdeki şampiyonluk yarışının üç takım arasında sezon sonuna kadar başa baş gideceğini, takımlar arasında kopma yaşanmayacağına inandığını sözlerine ekledi.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.