comScore

Galatasaray Galatasaray

Adnan Polat: '550 milyon dolar nerede?'

01 Şubat 2015, Pazar 10:45
Adnan Polat: '550 milyon dolar nerede?'

G.Saray eski başkanı Adnan Polat; "Ben bıraktığımda şirketin değeri 700 milyon dolardı, şimdi 150! Kaybolan 550 milyon doların hesabı sorulmuyor" dedi.

Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat Kırşehir'de konuştu.
 
Mucur ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Polat Enerji'nin Türkiye'nin en büyük rüzgar enerji santralinin açılış töreni sırasında soruları yanıtlayan Adnan Polat, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışında tepki çeken açıklamalarını hatırlatıldığında, "Fenerbahçe'nin matematiksel olarak şansı var. Bunu söyledim ama tabii ki gönlüm Galatasaray'ın şampiyon olmasından yana ki, olabilecek gücü de var. Fenerbahçe derbileri içeride oynayacağı için avantajlı. 2006'da da böyle avantajlıydı ve kupayı biz almıştık" derken eleştiriler için ise, "Benim Galatasaraylılığımı ispat etmeme gerek yok. Galatasaray her zaman gönlümdedir" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY EROZYONA UĞRADI"
 
Galatasaray'ın yaşadığı ekonomik kriz için de konuşan Adnan Polat, "Ben kulüp için karamsar bir tablo çizmedim. Sadece parasal sıkıntıların takımın üzerine olumsuz yansımasından endişeliyim. Şu anki ekonomik sıkıntıların çıkış noktası Mart 2011'deki o kongredir. Ben bıraktığım vakit şirketin değeri 700 milyon dolar idi. Şimdi ise 150 milyon dolar. 550 milyon doların hesabını kimse sormuyor. Bu model yönetimlerle Galatasaray'ın büyüklüğü erozyona uğramıştır" diye konuştu.

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.