comScore

Galatasaray Galatasaray

Duygun Yarsuvat'a ŞOK teklif!

31 Ocak 2015, Cumartesi 14:36
Duygun Yarsuvat'a ŞOK teklif!

G.Saray yönetimi takıma zarar vermemek için Duygun Yarsuvat'a 'seçimden vazgeçelim' teklifi yaptı, başkan düşünmeden geri çevirdi

Yöneticiler, Yarsuvat'a “Şampiyonluk yolunda sürekli seçim konuşulacak. Bu, oyuncuların konsantrasyonunun kaybolmasına neden olur. Bırakmayın” önerisi yaptı; Yarsuvat hemen reddetti.
 
“O zaman seçimi temmuzda yapalım” isteğini de uygun görmeyen G.Saray Başkanı, “Ben göreve gelirken bir söz verdim. Bunu harfiyen uygulayacağım” diyerek de konuya son noktayı koydu.
 
Sarı-kırmızılılarda geçici olarak göreve gelen yönetim, geçtiğimiz gün yapılan toplantıda gelecek ile ilgili önemli bir teklifte bulundu başkan Duygun Yarsuvat'a... Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda yoluna iddialı bir şekilde devam eden G.Saray'da 16-23 Mayıs tarihlerinde yapılması beklenen seçim için yöneticiler başkana seçimden vazgeçmesini ve göreve devam etmesi teklifinde bulundu.
 
Başkana isteklerini aktaran bir yönetici, “Listelerin verilmesi seçimden en az 2 hafta önce olacak. Nisanda liste çalışması yapacak. Bu yönetimden de başkan adayları çıkabilir, bu da yöneticilerin konsantrasyon kaybına neden olur. Şampiyonluk yolunda yürürken sürekli seçim konuşulacak. Bu oyuncuların konsantrasyonunun kaybolmasına neden olur. Göreve siz devam edin. Şu an her şey rayına oturuyor, belli bir yol da kat ettik” dedi.
 
‘O TARİH DAHA İYİ'
 
Bu sözlerin ardından konuşan başkan Yarsuvat, öneriyi reddederken “Ben asla verdiğim sözden dönmem. Biz göreve gelirken ne vaat ettiysek yola da öyle devam edeceğiz” yanıtını verdi. Tekrar söz alan yöneticiler “O zaman başkanım seçimi temmuz ayında yapalım. O tarihte yaparsak daha iyi olabilir. Bu süreç şampiyonluk yolunda bize zarar vermesin” ifadeleri ile bir kez daha başkana önerilerini sundu.
 
Herkes başkanın ağzından çıkacak sözlerin değişmesini beklerken Yarsuvat yine geri adım atmadı... “Göreve gelirken bir söz verdim. Harfiyen uygulayacağım. Oyuncuların konsantrasyon kaybı yaşamamaları için yönetim olarak çok çalışıp bunu en alt seviyeye indirelim” diyen Yarsuvat konuya son noktayı koydu.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"