comScore

Galatasaray Galatasaray

Cesare Prandelli ile CAS'ta buluşacaklar!

29 Ocak 2015, Perşembe 11:26
Cesare Prandelli ile CAS'ta buluşacaklar!

Cesare Prandelli sulh yapmadı, İtalyanların önerisini de Galatasaray kabul etmedi.

Milliyet'in haberine göre; Galatasaray, Cesare Prandelli'nin avukatlarına, arabulucu kanalıyla sulh yapmayı önerdi. İtalyan cephesi ise iş buluncaya kadar paralarının ödenmesini istedi. Yeni kulüp, Cim-Bom kadar ödemezse de farkı sarı-kırmızılılardan talep etti.
 
Cim-Bom ise bunu ancak bu sezonun sonuna kadar kabul edebileceklerini belirtti. Bunun üzerine anlaşma sağlanamadı. Artık taraflar, sözleşmeye göre Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne gidecek, verilecek kararı kabul edecek.
 
Galatasaray ile Cesare Prandelli arasında süren “fesih” krizinde belirsizlik sona erdi, ancak iş mahkemeye gitti.
 
İtalyan teknik adamın avukatlarıyla görüşen sarı-kırmızılılar, sulh için yeni bir öneri getirdi, sorunun bir arabulucu ile çözümlenmesini istedi. Ancak Prandelli cephesi buna karşılık farklı bir teklifte bulundu. Onlar da iş bulana kadar Prandelli ile yardımcılarının maaşlarının ödenmesini, bu süreçte herhangi bir takıma imza atmaları durumunda, alacağı ücret Galatasaray'dan az olursa farkın karşılanmasını talep etti.
 
Cim-Bom ise bu öneriye olumlu yaklaştı, ancak bunun bu sezonun sonuna kadar olabileceğini ifade etti. Fakat bu durum Prandelli kanadında kabul görmedi. Bunun üzerine sarı-kırmızılılar, Prandelli ve yardımcılarına aralık ayı sonrasında para ödemeyi kesti. 2. Başkan Hamdi Yasaman, buna gerekçe olarak sözleşmenin feshedilmesini ve ihtarnamenin karşı tarafa gönderilmesiyle yasal sürecin başlatılmasını gösterdi. Yasaman, sözleşmeye göre Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) gidileceğini, haklı ya da haksız olmalarının bu süreç sonucunda kesinlik kazanacağını dile getirdi.
 
CAS'tan Galatasaray aleyhine bir durum ortaya çıkarsa, sarı-kırmızılılar Prandelli ve yardımcılarına yaklaşık 5 milyon euro gibi bir para ödeyecek. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"