comScore

Galatasaray Galatasaray

Burak Yılmaz neden sakat sakat oynadı?

28 Ocak 2015, Çarşamba 12:54
Burak Yılmaz neden sakat sakat oynadı?

Bazı çevrelerin kendisini "Maç başı 25 bin euro'yu bırakmamak için kendini oyuna aldırdı" iddiaları üzerine tecrübeli oyuncu, Albayrak'tan kendisine bir ödeme yapılmamasını talep etti

Alanya kampında sakatlanan ve yoğun bir tedavi döneminin ardından büyük bir risk alarak Çaykur Rize maçında sahaya çıkan Burak Yılmaz yine de eleştirilmekten kurtulamadı. İyileşme sürecinin 3-4 haftayı bulabileceğinin söylenmesine karşın doktorların hazırladığı programı harfiyen uygulayan ve Çaykur Rize maçında her şeye rağmen sahaya çıkan golcü oyuncu bu kez de para peşinde koşmakla suçlandı.

Galatasaray'ı çok seven, fedakarlık yapmaktan hiç kaçınmayan Burak'ın, bazı çevrelerin "maç başı 25 bin euro'yu bırakmamak için kendini oyuna aldırdı" iddiaları üzerine büyük bir şaşkınlık ve üzüntü yaşandığı ifade edildi. Parayla pulla işi olmadığını söyleyen golcü futbolcunun, başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak'a bizzat başvurarak, "Rizespor maçının ne maç başı parasını, ne de galibiyet primini istiyorum" dediği bildirildi. Albayrak'ın da bunun üzerine, "Biz senin ne kadar iyi niyetle mücadele ettiğini biliyoruz. Bu tür eleştirilere takılma" yanıtı verdiği ifade edildi. 
 
MR sonuçları temiz çıktı 
Çaykur Rize maçında 3 dakika sahada kalabilen ve ağrı hissedince gözyaşları içinde kenara gelen Burak'ın, yapılan kontrollerinin ardından ciddi bir sakatlık geçirmediği anlaşılırken, MR sonuçlarının temiz çıktığı ve yeni bir bulguya rastlanmadığı açıklandı. Bu durum hem teknik heyeti hem de Burak'ı sevindirdi.
 
Eskişehir'de sahada
Burak Yılmaz'ın hafta boyunca istirahat edeceği öğrenilirken, klasik yöntem olarak kabul edilen PRP tedavisine ancak gelecek hafta başlanacağı öğrenildi. Bursa maçında olmasa bile Eskişehir karşısında forma giyebileceği ifade edildi.
 
ÇOK MUTLUYUZ
Başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Burak başta tüm oyuncuların müthiş bir istekle mücadele ettiğini söyledi. Burak'ın sakatlığıyla ilgili açıklama yapan Albayrak, "Hamza hoca gelmeden önce yıldız olsun olmasın bütün oyuncularımız takımdan gitmek istiyordu. Hamza hoca geldikten sonra tüm futbolcularımız oynamak istiyor, takım ruhunu yakaladık ve bundan çok mutluyuz" dedi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"