comScore

Galatasaray Galatasaray

Hamza Hamzaoğlu sözleşme teklifini kabul etmedi

18 Ocak 2015, Pazar 10:23
Hamza Hamzaoğlu sözleşme teklifini kabul etmedi

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, yönetimden gelen sürpriz teklifi geri çevirdi.

Galatasaray Teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu ve başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak basın mensupları ile yemekte buluşurken satır arasında geçen bir söz, Aslan'ın hocasının ne kadar sözüne sadık biri olduğunu gözler önüne serdi...
 
Yarsuvat yönetiminin mayıs ayına kadar görev başında olması nedeniyle kendisi de sezon sonuna kadar anlaşma imzalayan Hamza Hamzaoğlu'nun, yönetimin “Kontratını uzatalım” teklifini “Sözümden dönmem” diyerek geri çevirdiği ortaya çıktı...
 
‘OTURUP KONUŞURUZ'
 
Hamzaoğlu'nun takımla ilgili planlarının yanı sıra futbola dair fikirlerini anlattığı sırada Abdurrahim Albayrak “Hocamıza sözleşmesini uzatmak için teklifte bulunduk” dedi..
 
Bu sözlerin ardından araya giren Hamza Hamzaoğlu, “Bu teklifi kabul etmedim. Şu anda da asla kabul etmem. Sezon sonu oturup konuşacağız diye anlaşmıştık. Öyle olması bana göre çok daha doğru” diyerek teklifi neden geri çevirmediğini kısaca özetledi. 
 
‘FERGUSON'A HAYRANIM'
 
Hedeflerinden biri olarak her zaman G.Saray teknik direktörlüğünü gösteren Hamzaoğlu'nun bu göreve kavuşmuşken sözleşmesini uzatmak yerine sözünde durup sezon sonunu beklemesi bir kez daha büyük takdir kazandı. Albayrak “Hocamız bizim Alex Ferguson'umuz olacak” diyerek isteğini yinelerken Hamzaoğlu da Ferguson hayranı olduğunu ve geçtiğimiz aylarda İskoç menajer ile çektirdiği fotoğrafını herkese gösterdi. 
 
"En kötü ben oynarım"
 
“Sol bekte sıkıntı çekeceğimizi hiç sanmıyorum. Teles var, Hakan Balta var... Tarık da o kanatta oynayabilir. Hiç olmadı ters ayaklı Sabri'yi oynatırım. Son ihtimal ben çıkar oynarım!”
 
‘Sneijder'in yerine oyuncu yetiştireceğiz'
 
Hamza Hamzaoğlu, teknik adamların bir kulüpte en az birkaç sezon görev yapmaları gerektiğini söyledi. Bir hocanın kendi takımını oluşturması için belli bir zaman dilimine gerek gördüğünü vurgulayan Hamzaoğlu, “Teknik adamlar yavaş yavaş kendi oyun yapısını ve sistemini empoze eder... 
 
İlk sezon eksik bölgelere belki transfer yapar, ondan sonra hem yedek kulübesi hem de alttan gelenleri harmanlayıp yapı oluşturur. Her sezon 4-5 transferle bu sistem doğru işlemez. Mesela 2-3 sene sonra Sneijder giderse yerini doldurmak için transfer yerine bu yöntem daha garanti” dedi.
 
‘Flaştan gözlerim bozulacak'
 
Hamzaoğlu'nun basın mensupları ile buluşması sırasında ilginç de bir özelliği ortaya çıktı... Restoranda bulunanlar hatıra fotğrafı için hocanın yanına geldi. Hamzaoğlu, yoğun ilginin ardından fotoğraf çektirip geri dönerken “Kimseyi kıramıyorum zaten kıramam da... Ama o kadar çok flaş patlıyor ki gözlerim bozulacak korkuyorum” diye konuştu.
 
‘Kupa maçı avantaj'
 
23-26 Ocak'ta başlayacak ligin ikinci yarısı öncesinde Diyarbakır maçının olması Hamza Hamzaoğlu'nu da sevindiriyor... Arena'da 22 Ocak'ta oynanacak karşılaşmanın lig için hazırlık niteliği taşıyacağının altını çizen Hamzaoğlu, “Bu maçta hem eksiklerimizi göreceğiz hem de kendimizi test etme imkânı bulacağız” dedi. 
 
"Herkes dersine çalışmış"
 
Hamzaoğlu'nun en büyük korkusu oyuncularının ligde yakaladıkları ivmeyi kaybetmeleriydi... Bu yüzden bir program veren ve kamp dönüşü de verilerini ölçmek için test yapan G.Saray'ın teknik patronu sonuçlardan dolayı çok mutlu. Sonuçları bizzat incelediğini söyleyen Hamzaoğlu, “Herkes verdiğim programları harfiyen uygulamış, sorumluluklarını yerine getirmiş. İşlerini ciddiye almalarından dolayı çok mutluyum.
 
Testlerin sonuçları herkesin uyguladığını gösteriyor. Zaten antrenmanlarda her şey ortaya çıkıyor. Herkesin performansından memnunum” diyerek oyuncularını övdü.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)