comScore

Galatasaray Galatasaray

Duygun Yarsuvat'tan Kızılyıldız maçı öncesi dostluk mesajı

15 Ocak 2015, Perşembe 20:20
Duygun Yarsuvat'tan Kızılyıldız maçı öncesi dostluk mesajı

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Liv Hospital Basketbol Takımı'nın THY Avrupa Ligi'nde Sırbistan'ın Kızılyıldız ekibiyle yarın yapacağı karşılaşma öncesinde barış ve dostluk mesajları verdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Liv Hospital Basketbol Takımı'nın THY Avrupa Ligi'nde Sırbistan'ın Kızılyıldız ekibiyle yarın yapacağı karşılaşma öncesinde barış ve dostluk mesajları verdi.

Yarsuvat, sarı-kırmızılı kulübün sosyal hesaplarından "Sporda Barış, Sporla Barış" başlığıyla yayımlanan mesajında, Kızılyıldız Kulübü Başkanı ile çok önemli ve tarihi bir görevi üstlendiklerini belirtti.

Sporun, insanlar arasındaki ayrımcılığın, düşmanlığın panzehiri olduğunu anlatan Yarsuvat, "Yazdığım, barış ve kardeşlik mektubuma sahip çıkarak, siyasi engelleri aşan, Sayın Kızılyıldız Başkanına teşekkür ediyorum. El birliği ile oyun devam edecek. Fanatizm kaybedecek, fair-play ve tolerans kazanacaktır. Kulüplerine sevgiyle bağlı iki takım taraftarlarını fair-play ruhuyla, dünya spor kamuoyu önünde birleşmeye davet ediyoruz. Spor, insanlar arasında ayrımcılığın, düşmanlığın panzehiridir. Zaferlerin en büyüğü oyunun fair-play ile devam etmesidir" ifadelerini kullandı.

Duygun Yarsuvat, Galatasaray Kulübü'nün, 1905 yılında Galatasaray Lisesi'nde öğrenciler tarafından kurulduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"1905'ten bu yana kardeşliğin ve rekabetin kozmopolit kulübü olduk. 110 yıldır spor kulübümüz bizim sevgi, kardeşlik ve ezeli barışımızın evidir. Bugün de kardeşlik ruhuyla, takımlarımızı sahaya çıkartabilmenin mutluluğunu paylaşıyoruz. Başarı sadece kazananın değil, burada olan bu oyunun oynanmasını sağlayan herkesindir. Spor ve sporcu karakterinin gücü budur. Fanatizm ile iç içe olsa da spor, iyilik ve güzelliğin, akıl ve hikmetin gücüdür. 

Kızılyıldız taraftarlarından Marko'nun anısına mücadelenin başlama atışını fair-play ruhuyla taçlandırmalarını istiyorum. Takımınıza olan sevginizi coşturun. Hepimizin buna ihtiyacı var. İki takımın sporculuk duruşu, alkışlarınız ile size emanet. Her iki ülkenin Dışişleri yetkililerine ve devletin her kademesinden itibaren emeği geçen herkese teşekkür ederim. Dünyaya bir barış mesajı ile umutlarımızı birleştiriyoruz. Bunu sizinle hep beraber başaracağız. Artık sıra oyunda."

Galatasaray Liv Hospital, THY Avrupa Ligi Top 16 turunda yarın deplasmanda Kızılyıldız ile karşılaşacak. İki takım arasında grup aşamasında İstanbul'da oynanan karşılaşma öncesinde çıkan olaylarda bıçaklanan Sırp taraftar Marko Ivkovic hayatını kaybetmişti.


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)