comScore

Galatasaray Galatasaray

Hamzaoğlu, Milli Takım'da çalışacak mı?

30 Kasım 2014, Pazar 15:32

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Sportif AŞ İdarecisi Ali Dürüst, Cesare Prandelli'nin gönderilip, Hamza Hamzaoğlu'nun getirilmesi sürecini Bugün TV'ye değerlendirdi.

İşte Ali Dürüst'ün açıklamaları;

"Son 2 3 aydır Galatasaray'da bir takım olağanüstü idari durumlar yaşandı. Tabi bunun etkisi futbol takımına da etkisi oldu. Hem giden hoca hem takım eleştirilere uğradı. Ancak öyle bir hal aldı ki bunlar hem giden hocaya hem Galatasaray'a zarar vermeye başladı. Bir tedbir almamız gerekiyordu. Biz de onu yaptık. İdari olarak bu dar boğazdan çıkmak için yönetim olarak uğraştık. Zaman zaman biz yöneticiler belki bizim olmayan görevlere soyunduk. Zaman zaman oyuncularımız fedakarlık yaptı. O süreci geçti. Yarından itibaren artık herkes kendi konumunda hareket eder duruma gelecek."

"OLMAMAMIZ GEREKEN KONUMA İNDİK"

"Bir şeye müdahale ederken, bir kurum kimliğimizi kaybedebilirdik. Anlaşılmış bir hocadır, dolayısıyla gelip birden bire hoca ile yolları ayırmamız bize uymaz. Biz de bu dönemi geçebilir miyiz diye bir fedakarlık yaptık. Bizler olmamamız gerekn konuma indik. Bunu çözelim diye. Ancak baktık bu herkese zarar veriyor, yolları ayırdık. Şampiyonlar Ligi'nde elendik ancak bu ne ilk ne son olacak. Ligde de yarışın içindeyiz."

"PRANDELLI İLE DEVAM ETMEK İSTİYORDUK"

"Belçika'daki maçtan sonraya kadar hiç hoca düşüncemiz olmadı. Çünkü biz Prandelli ile devam etmeyi istiyorduk. Biz tamamen hocanın gitmeyeceğini düşünüyorduk, kimseyle de görüşmemiz olmadı. Ancak maçtan sonra Abdürrahim Beyle konuşurken, bu işe ne dersin dedi. Hiç düşünmedim, çok iyi olur dedim. Hamza Hamzaoğlu kişilik olarak da bize uygun olduğu için, başkanımızdan da okey aldıktan sonra yönetimden yetki alıp Yıldırım Başkanla konuştuk. Onun da ekoyinden sonra hoca ile konuştuk."

"FATİH HOCA İLE KONUŞMADIK"

"Fatih Hoca iyi bir Galatasaraylı. Fatih Hoca ile konuşmakta bir sıkıntı yok, ama konuşmadık. Bu işin normali federasyon başkanına bildirmekti, biz de öyle yaptık. Milli takımda görevini sürdürmeyecek. Sezon sonuna kadar sözleşmemiz var. Ümit ediyorum ki hoca da başarılı olur, yönetime de kim gelirse gelsin onunla devam eder."

"OLAĞANÜSTÜ DURUM SONA ERDİ"

"Ekonomik sıkıntı dün de vardı, ondan önce de. Bugün de daha fazlasıyla var. Bu yönetimin söylemi bu tabloyu ortaya koyup, Mayıs'ta gelecekleri bilinçlendirmek. Ama dediğimiz gibi mali açıdan her kulüpte olduğu gibi Galatasaray'da da sıkıntılar var.

Milli takıma tazminat ödemedik. Futbolla ilgili yarış devam ettikçe, her takımda olan rutin krizler devam edecektir. Ancak dünkü kriz bitti. Yani yöneticimin takıma müdahale etmesi, futbolcunun bize yardım etmesi; bunlar bitti... Kriz derken yaratılan olağanüstü durum sona erdi.

Oyuncuların hocayı göndermemize dair hiçbir talebi olmadı. Böyle bir şey için oyuncuyla konuşulmaz. Galatasaray'da bugüne kadar da böyle bir şey olmadı."

SNEIJDER'İN SÖZLEŞME KONUSU...

"Bizim oyuncu ile (Sneijder) 1.5 yıllık sözleşmemiz var. Biz memnunuz. Bizim satma gönderme gibi bir niyetimiz yok. Oyuncumuzun da böyle bir talebi olmadığını biliyoruz. Bizim şuanki konsantrasyonumuz şampiyon olmak. Bizim için esas olan Sneijder ile devam etmek ki oyuncumuz da aynı şeyi söylüyor.

Bunu konuşmak için çok çok elzem olduğunu düşünmüyorum. Önümüzde 1.5 senelik bir süre var. Burada esas olan ne menajerin ne da takımın tercihidir. Futbolcumuzun da tercihi burada kalıp, şampiyon olma yönündedir."


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)