comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da ŞOK ayrılık! Bizzat açıkladı...

30 Kasım 2014, Pazar 11:54

Gaziantepspor mücadelesinde Galatasaray'ın başında yer alan Claudio Taffarel, yardımcı antrenör olmak istemediğini ve kaleci antrenörü olarak kariyerini sürdüreceğini söyledi.

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Claudio Taffarel, Gaziantepspor maçı sonrasında, ilerleyen süreçte teknik direktörlük düşüncesi olup olmadığı yönündeki soruyu ise, "Gelecek 20 yıl için böyle bir düşüncem yok, kaleci antrenörlüğüne devam edeceğim" dedi.
 
"YARDIMCI ANTRENÖRLÜK YAPMAM"
 
Hamza Hamzaoğlu seçiminin yerinde ve doğru bir karar olduğunu ifade eden Taffarel, yabancı hocaların ardından Türk futbol ve oyuncusuna yakın bir ismin gelmesi gerektiğini belirterek, "Bu anlamda verilecek en mükemmel karar Hamza Hamzaoğlu'dur. En müthiş seçim yapıldı. Pazar günü Hamzaoğlu ile toplantı yapacağız, ben kendisiyle kaleci antrenörü olarak çalışmak istiyorum. Yardımcı antrenörlük teklifi gelirse yollarımızı bile ayırabiliriz. Ben burada kalmak ve sadece kaleci antrenörlüğü yapmak istiyorum" diye konuştu.
 
"PRANDELLİ'NİN METODU BURAYA UYMADI"
 
Taffarel, yolların ayrıldığı Prandelli ile oyuncular arasında uyuşmazlık yaşandığını belirterek, "Her hocanın bir çalışma sistemi vardır. Prandelli'nin anlayışında fiziksel ve taktiksel çalışma ağırlıklıdır. Türkiye'de daha motivasyon ve hırsı aşılamanız önemlidir. Bu tip mental açıdan ayrılıklar olunca hoca ile oyuncular arasında ayrışmalar oldu. Prandelli'nin metodu buraya uymadı" dedi.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)