comScore

Galatasaray Galatasaray

Florya'da neler oluyor?

31 Ekim 2014, Cuma 14:40

Florya'da Tesis Müdürü olarak görev yapan Orhan Kemal Şenol hakkında basında yer alan bilet yolsuzluğu yaptığına ve futbolcuları vekâletname alarak dolandırdığına ilişkin haberlerin doğru olmadığı ortaya çıktı. İşte Şenol'la ilgili gerçekler...

Galatasaray'ın Florya'da bulunan Metin Oktay Tesisleri'nde müdür olarak görev yapan Orham Kemal Şenol'la ilgili çıkan haberler herkesi çok şaşırtmıştı. Ancak tesis müdürü hakkında ortaya atılan iddialar doğru değil.
 
Orhan Kemal Şenol, 19 yıldır Galatasaray Spor Kulübü'nde görev yapıyor. Şimdi Sarı-Kırmızılı takımda kaleci antrenörü olarak çalışan Claudio Taffarel'in futbolcu olduğu dönemden beri tanıdığı ve en güvendiği isimlerden biri olan Şenol'un 'Florya'dan ayrıldı ve geri döndü' olarak lanse edilen durumu şöyle:
 
Uzun yıllardır Florya'nın başında olan Orhan Kemal Şenol, işe yarayan bir personel olduğu gerekçesiyle yönetim tarafından Türk Telekom Arena Stadyumu'nda başka bir göreve kaydırıldı. Stadyum sorumluları tarafından memnuniyetle karşılanan bu atamanın ardından bir süre statta çalışan Şenol, Ünal Aysal ve ekibinin kulüpten ayrılmasının ardından Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yönetimden Abdürrahim Albayrak'ın futbol şubesiyle ilgilenmeye başlaması üzerine yeniden Florya'nın başına geçirildi. Özellikle Abdürrahim Albayrak'ın talebi üzerine yapılan bu görev değişikliği, futbolcuları da sevindirdi. Orhan Kemal Şenol'un Felipe Melo ve Taffarel'den 150 liralık vekâletname için 5 bin dolar alarak dolandırıcılık yaptığı iddiaları ortaya atılınca, Sarı-Kırmızılı futbolcular hemen devreye girerek Şenol'un yanına gitti. Şenol'a güvenlerinin tam olduğunu belirten Melo ve Taffarel, gerekirse konuyla ilgili olarak derhal resmi açıklama yapabileceklerini ilettiler. Şenol, teşekkür etti ve böyle bir şeye gerek olmadığını ifade etti.
 
Emektar müdürün biletler üzerinden karaborsa işi yaptığı ve bu sayede haksız kazanç iddia ettiği haberleri de gerçeği yansıtmıyor. Maç öncesi futbolcuların yakınları için ayrılan biletleri dağıtan Şenol, maç biletlerini gereken kişilere gelen miktara göre olması gerektiği gibi ücretsiz olarak veriyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"