comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Ersun Yanal bombası

30 Ekim 2014, Perşembe 15:43

Galatasaray'ın yeni yöneticisi Abdurrahim Albayrak, teknik direktörlük konusunda Ersun Yanal ile bir görüşme yaptı.

Galatasaray'da teknik direktör belirsizliği sürerken, yeni yönetimin hoca konusundaki nabız yoklamaları devam ediyor. Üç gündür gece-gündüz koşturan, Galatasaray'daki acil sorunları çözmek için büyük çaba harcayan yönetici Abdurrahim Albayrak son olarak Ersun Yanal ile de bir görüşme yaptı. Yanal-Albayrak görüşmesinde oldukça çarpıcı diyalogların yaşandığı belirtildi. Albayrak'ın "Hocam, seni G.Saray'ın başında görmeyi çok isteriz. Ne dersin? Geçen sezon F.Bahçe'ye oynattığın futbola herkes hayrandı. G.Saray'da da aynısı olur mu?" şeklindeki sözlerine Yanal'ın şu karşılığı verdiği öğrenildi.
 
"Galatasaray hücum oynamaya son derece müsait bir kadroya sahip. Burak, Umut, Selçuk benim eski öğrencilerim. Onlardan nasıl verim alınacağını çok iyi biliyorum. Bence Galatasaray'ın kadrosu lig şampiyonluğu için de Avrupa'da başarı için de yeterli. Çok yetenekli, hücum gücü yüksek, tecrübeli ve hırslı oyuncular var. Kadrodaki futbolcuların büyük bölümü birbirini iyi tanıyor. Bu Galatasaray, Türkiye'de Bayern Münih gibi ezici futbol oynayabilecek kapasitede. İyi bir çalışma, analiz ve sinerjiyle bu seviyeye gelir. Kaybedilmiş bir şey yok. Daha ligin başı. Bu takım Avrupa Ligi'ne de kalır."
 
YANAL'I DÜRÜST ÇOK iSTiYOR

Ersun Yanal'ı G.Saray'da en çok görmek isteyen isim Ali Dürüst... Sportif AŞ'nin başına geçmesi beklenen Dürüst, Abdurrahim Albayrak'la birlikte Yanal'ı yakın markaja almış durumda. Henüz para konusunda net bir konuşma yapılmadığı ancak Yanal'ın yıllık 1.5 milyon euro'yu kabul edeceğinin sinyalini verdiği de sızan bilgiler arasında.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"