comScore

Galatasaray Galatasaray

Turgay Kıran: ''Prandelli ile devam edilmez''

30 Ekim 2014, Perşembe 15:09

Galatasaray'da son seçimde adaylığı gündeme gelen, eski ikinci başkan Turgay Kıran, "Eski başkanımız Alp Yalman, kulübümüzün başkansız kalmayacağını belirterek adaylığını açıklayınca, bizim Galatasaray etik ve değerleri açısından geri kalmamızın daha doğru olduğunu düşündük" dedi.

Turgay Kıran, "Adnan Öztürk, Mayıs'ta aday olacağını söyledi. Saygı duymak gerekir. Bu konuda heyecanlı olduğu anlaşılıyor. Faruk Süren'in aday olup olmayacağını bilmiyorum. Kendisinin medyada bir söylemi vardı. Başkanlık yaptığı dönemle ilgili olarak kendisine eleştiriler vardı. Bu nedenle 'Tekrar ve işe girermiyim. Girersem beni tenekeyle gönderirler mi?' diye espiri yapmış kendi kendine. Mayıs'taki kongrede ben ve arkadaşlarım genel kurul teveccühü olursa her zaman hazırız. Galatasaray'ın bize ihtiyacı varsa, Mayıs'tan çok daha evvel hazırlığımızı yaparız. Sayın başkan Yarsuvat, Mayıs'ın ikinci haftası seçim olacak' dedi. Biz de vaktimizi fazla harcamadan çalışma arkadaşlarımızla oturup, böyle bir genel kurulda aday olabilir miyiz diye karar vereceğiz ve bunu çok kısa bir sürede açıklayacağız. Ben daha önce iki kez aday oldum ve hiç bir zaman geri adım atmadım" ifadelerini kullandı.
 
PRADELLI İLE DEVAM EDİLECEĞİNİ SANMIYORUM 
 
Eski ikinci başkan Kıran, Galatasaray'ın Prandelli'yle yola devam edeceğini sanmadığını belirterek, "Prandelli'yle devam edileceğini sanmıyorum. Bir arayış var. Yerli teknik direktör alternatifleri dışında, yabancı bir kaç alternatif var. Ancak, bir yerli antrenör alınarak bu sezon böyle devam edilebilir. Daha önce görev yapmış Erci Grets ve Mircea Lucesu gibi iki isim de alternatifler arasında yer alıyor" dedi.  

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)