comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray başkanını seçti!

25 Ekim 2014, Cumartesi 21:37

Galatasaray Kulübü, olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında, 98. dönem yönetimini seçti.

Galatasaray Kulübü, olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında, 98. dönem yönetimini seçti.

Toplam 3379 oyun kullanıldığı olağanüstü seçimli kurulda Galatasaray'ın yeni Başkanı 1777 oyla Duygun Yarsuvat oldu.
Galatasaray'ın 35. başkanı Duygun Yarsuvat'ın ilk sözleri:

"Sevgili dostlar, sevgili Galatasaraylılar, buraya kadar gelerek sabah 10:00'dan bu saatlere kadar beklkediniz. Basın mensuplarına da çok teşekkür etmek istiyorum. Benim haberim yoktu seçimi canlı yayınladınız. Sizlere burada bulunduğunuz için çok teşekkür ediyorum."

"Bu seçimin sonucunun her zamna söylediğimiz gibi demokratik olduğunu görüyoruz. Divan heyetine de çok teşekkür etmek isterim. İrfan Aktar ve diğer mensuplar özveriyle çalıştılar ve bu işin altından çıktılar. Teşekkür etmek istediğim bir başka grup da seçim ofisinde sabahtan akşama kadar oturup çalışan, ellerinden gelen her şeyi yapan ve seçimin kazanılmasında yararlı işler yapan arkadaşlarımdır."

"Galatasaray camiası içinde bu bir seçimdir. Esasında birbirimizden hiçbir farkımız yoktur. Biz kardeşliği, insana sevgiyi ortaya koymak için bir araya geldik. Galatasaray böyle bir yetiştirme tarzına sahiptir. Bir hümanist kişilerden oluşuyoruz. Toplumlar içinde de farkımız buradan geliyor. Entellektüel seviyemiz yüksek olduğu için değil. İnsanı sevdiğimiz için farklıyız. Görüyorum ki sabahtan beri tüm enerjinizle buradasınız. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Galatasaray'ın bugünü ve yarını için birlikte olmayı istiyorum."

Her şey Galatasaray için. Teşekkür ediyorum."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"