comScore

Galatasaray Galatasaray

Ünal Aysal, 10 milyon euroluk bombayı bıraktı

25 Ekim 2014, Cumartesi 12:19

Galatasaray'daki başkanlığı bugün resmen bitecek olan Ünal Aysal, giderayak yeni yönetimin kucağına bombaları bıraktı.

Ünal Aysal'ın giderayak yeni gelecek olan yönetimi zorda bırakacak olaylara imza attığını ortaya çıkardı. Geçtiğimiz günlerde Wesley Sneijder'a bir kalemde ödeme yapan Aysal, diğer oyunculara üvey evlat muamelesi yaptı. Yönetimin, futbolculara biriken alacaklarına karşılık senet verdiği öğrenildi. 

3 aylık verilen senetlerin ilk ödeme tarihinin 31 Ekim olduğu belirtilirken, bu paranın miktarının ise 10 milyon Euro olduğu kaydedildi. Kendi döneminde futbolculara ödemeye yapmayıp ileriki bir tarihe senet kesen Ünal Aysal, bugün seçilecek yeni başkanın kucağına 10 milyon Euro'luk bir bomba bıraktı. Böylece daha koltuğa oturmadan senet krizi ile karşı karşıya kalacak olan yeni başkanın nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

FİYAT 5'TE 1'İNE DÜŞTÜ

Ünal Aysal'ın ikinci darbesi ise basketbol branşında oldu... 3 aydan bu yana yeni sezona dair hiçbir ödeme alamayan hatta geçen sezondan kalan primleri dahi ödenmeyen Erkek Basketbol Takımı dağılmak üzere. Geçen yıl Liv Hospital ile yaptığı sponsorluk anlaşması gereği yıllık 5.5 milyon dolar kazanan Sarı Kırmızılılar'ın biten sözleşmenin ardından Liv Hospital ile hala yeni anlaşma yapmadığı ortaya çıktı. 

Geçtiğimiz yıl verilen 5.5 milyon dolara karşın bu sezon önerilen 1 milyon dolarlık rakamı “komik” bulan yönetimin yine de ilişkilerin bozulmaması için maçlara Liv Hospital sponsorluğunda çıktığı kaydedildi. Öte yandan dün oyunculara yapılması gereken ödemelerin yine yapılmadığı kaydedildi. Yeni yönetimin bir çözüm bulamaması halinde kulübe ihtar çeken oyuncular 1 Kasım itirabıryla sözleşme gereği serbest kalacak.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)