comScore

Galatasaray Galatasaray

Sneijder hedef küçülttü!

24 Ekim 2014, Cuma 12:20

Galatasaraylı Wesley Sneijder, Borussia Dortmund'a 4-0 yenildikleri maç için, "Bundan, rakibin bizden iyi olduğu sonucu çıkar. Bu takım bize bir beden büyüktü" dedi.

Hollanda'nın NOS televizyonuna maçı değerlendiren Galatasaraylı Sneijder, Alman ekibi karşısında yedikleri erken golden sonra güvenlerinin kaybolduğunu savundu.
 
Rakibe, maç boyunca çok fazla alan bıraktıklarını belirten Sneijder, "Kendimize güvenerek maça başladık. Beş dakika içinde 1-0 yenik duruma düşünce güveniniz hızla kayboluyor, bu durumda tahribatı sınırlı tutmak zorundasınız. Bunu da yapamadık. 4-0 yenilmek üzücü. Bundan rakibin bizden iyi olduğu sonucu çıkar. Bu takım bize bir beden büyüktü" değerlendirmesini yaptı.
 
"ARTIK AVRUPA LİGİ'NE ODAKLANMAK GEREK"
şampiyonlar ligi'ndeki bu sonuçlardan sonra UEFA Avrupa Ligi'ne odaklanmaları gerektiğini ifade eden sarı-kırmızılı futbolcu, "Takım olarak elde edebileceğiniz en iyi sonucun, Avrupa Ligi olduğunu görüyorsanız, gerçekçi olmanız lazım. Ben de öyleyim. Tabii ki daha iyi podyumlarda mücadele etmek istiyorsunuz ama bana göre Avrupa Ligi'ne odaklanmamız gerek. Onun için de buna konsantre olmalıyız. Belki grupta 3. olur ve Avrupa Ligi'ne katılırız" diye konuştu.
 
Sneijder, Fenerbahçe maçında attığı gollerle ilgili de Şampiyonlar Ligi ile Spor Toto Süper Ligi'n farklı olduğuna dikkati çekti. Sahalarında 4-0 yenilmenin kötü bir şey olduğuna vurgu yapan Sneijder, Fenerbahçe maçı gibi bu maçın da geride kaldığını, bu yüzden pazar günkü Başakşehir karşılaşmasına hazırlanmaları gerektiğini ifade etti. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)