comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray 109 yaşında

24 Ekim 2014, Cuma 12:20

Kulübün kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen, mezarı başında anıldı.

Galatasaray Kulübü'nün 109. kuruluş yıl dönümü çerçevesinde, kulübün kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen, mezarı başında anıldı.

Ali Sami Yen'in Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma törenine Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, yönetim kurulu üyeleri ve kulübün yarın yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulunda başkan adaylarından Duygun Yarsuvat'ın listesinde yer alan Ebru Köksal ve Mete İkiz, diğer başkan adayı Alp Yalman ile üyeler katıldı.

Törende konuşan İrfan Aktar, kulübün 109. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine ilk başkanları Ali Sami Yen'i anarak başladıklarını belirterek, "Çok sıkıntılı bir dönemde ufak bir kıvılcımla başlattıkları Galatasaray Spor Kulübü bugün dev bir kurum haline gelmiştir. Kendisine saygılarımızı sunmak için buradayız" dedi.

Tören, okunan duanın ardından tamamlandı.

Galatasaray Kulübü'nün 109. kuruluş yıl dönümü kapsamında 26 Ekim Pazar günü de Galatasaray Lisesi'nde bir dizi etkinlik yapılacak.

Lisedeki Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından, Tevfik Fikret Salonu'na geçilip, İstiklal ve Galatasaray marşları okunacak. Kulüp başkanının konuşmasının ardından, yaşayan en kıdemli üye, yaş kütüğüne 109. yıl plaketini çakacak. Kulüp üyeliğinde 50 yılını dolduranlara berat ve madalyalarının verilmesi sonrası, yıl içinde sarı-kırmızılı kulübün bütün branşlardaki takımlarının kazandığı ödül ve kupalar sergilenecek, ardından müzeye teslim edilecek.

Galatasaray Kulübü'nün 109. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri, geleneksel Galatasaray pilavının yenmesi ve müze ziyaretiyle sona erecek.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"