comScore

Galatasaray Galatasaray

G.Saray'a gelmedi, Dortmund'la şov yaptı!

23 Ekim 2014, Perşembe 09:41

Türk spor basınının duayen kalemlerinden Şansal Büyüka, Galatasaray'a iki gol atan bu Gabonlu Aubameyang'a değindi.

Türk spor basınının duayen kalemlerinden Şansal Büyüka, Milliyet Gazetesi'nde, "O'nun hikayesi" başlıklı bir yazı kaleme alırken, Galatasaray'ın Borussia Dortmund ile oynadığı maçta 2 gol atan Aubemeyang'a değindi. Büyüka, yıldız futbolcunun Galatasaray'ın kapısından döndüğünü kaydetti.

GALATASARAY'A TEKLİF EDİLDİ

Galatasaray'a iki gol atan bu Gabonlu Aubemeyang var ya... St. Etienne'de oynarken Galatasaray'a teklif ediliyor... Galatasaray, Gabonlu yerine, tercihini Kayserisporlu Amrabat ve başkalarından yana kullanıyor. Gabonlu o zaman Milan'ın malı ve sadece 1 milyon euroya kiralık... Hiç unutmam, Anelka Fenerbahçe, Ribery Galatasaray için aynı akşam İstanbul'a indiklerinde, Galatasaraylı taraftarlar “Bu adam nereden çıktı?” diye kıyameti koparmıştı. Gördük o adamı sonra... Avrupa'nın en pahalı, B. Münih'in en iyi oyuncularından biri oldu. Arama gibi, araştırma gibi bir sıkıntımız, daha doğrusu alışkanlığımız yok... Geçmiş yıllarda fırtına gibi esen ama günümüzde turşuya dönenleri alıp geliyoruz. Oysa bize bu adamların geçmişi değil, bugünü lazım...

İşte Pandev... Bir dönemler İnter'in uçan Makedon'u... Ama bir zamanlar... Şimdi dev projektörleri üstüne çevirsen gene de sahada görme şansın yok. Sadece Galatasaray değil, her kulübümüz bu yanlışı yapıyor. Sonra doğruyu söyledin mi, eleştirdin mi senden kötüsü yok. Zaten maşallah, başkanlar, yöneticiler “sütten çıkmış ak kaşık...” Her şeyin doğrusunu onlar bilirler, her şeyin en iyisini onlar yaparlar. İşte eserleri... Türk futbolu yerlerde sürünüyor. Tamam, Dortmund ligin 14. sırasında da, Alman Ligi'nin 14. sırasında... Galatasaray zirvenin hemen eteğinde de, bizim Süper Lig'de zirvenin eteğinde... Annemizin ligi ile eğlenip gidiyoruz. Sen beni yeniyorsun, ben seni yeniyorum, her şey bitiyor. Daha fazlasını aramıyoruz, kendimizin iyi olduğunu sanıyoruz, bunca hayal kırıklığına rağmen ders almıyoruz.

"ELİNE KOLUNU SALLAYAN..."

Önceki akşam Schalke-Sporting Lizbon maçını izledim. Portekizliler daha ilk yarım saatte bir eksik kaldı, ama maçı 3-1'den 3-3'e getirmeyi başardı ve bir uzatma penaltısıyla maçı 4-3 kaybetti. Hiç olmazsa mücadele edelim, teslim olmayalım. Onu da beceremiyoruz. Ben bu maçın neyini eleştireyim... Dortmund'a kötü diyoruz, sanki Galatasaray çok iyiymiş gibi... Gördük kötü Dortmund'u... Tempo bile yapmaya gerek duymadan farka gitti, attığından çok daha fazlasını kaçırdı. Adam soldan kaleye paralel 30 metrelik orta yapıyor, Galatasaray'ın karşılayan tek savunma adamı yok. Sonra aynı ortayı sağdan yapıyor, gene karşılayan yok... Al sana 2-0... Beklerin hücum anlayışı iyi de, savunmaları “apartmanın açık kapısı” gibi... Tarık ve Telles'in arkasından elini kolunu sallayan ceza alanına girdi.

Türk futbolu ölmüş ağlayanı yok. Türkiye'de bazı başkanlar, her fırsatta medyayı eleştireceklerine ki o medya, başkanların göremediği gerçekleri görüyor, önce kendilerinin bir özeleştirisini yapsınlar. Ektiklerini biçiyoruz... Onlar koltuğun ve başkanlığın tadını çıkarıyorlar, işin acısı ve üzüntüsü sana- bana hepimize kalıyor... Türk futbolu iş bilmezlerin elinde oyuncak oldu...


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)