comScore

Galatasaray Galatasaray

G.Saray'ın basın toplantısında büyük sürpriz!

21 Ekim 2014, Salı 16:15

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli'nin yardımcısı Gabriele Pin, Borussia Dortmund maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli'nin hastalığından dolayı katılamadığı basın toplantısını yardımcısı Gabriele Pin düzenledi.
 
Gabriele Pin'in açıklamaları şöyle;
 
- Prandelli soğuk algınlığı nedeniyle tedbir amaçlı toplantıya katılamadı. İdmana çıkacak. En kısa sürede iyileşmesini bekliyoruz
 
- Bizim için çok önemli bir maç. Muhteşem bir maç. Sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da ses getiren bir mücadele. Ses getiren bir galibiyetten sonra bu maça çıkıyoruz. Her maç adım adım gelişerek ilerlemek istiyorum. Umarım yarın da iyi geçer.
 
- Dortmund'a karşı oynamak çok önemli bizim için. Dortmund prestijli bir takım. Önemli bir skor elde etmek istiyoruz. Yarınki maçta umarım sonuç bizim için iyi olur.
 
''ARSENAL MAÇI DÖNÜM NOKTASIYDI''
 
- Arsenal maçı bizim için dönüm noktasıydı. Dersti bizim için. Sistem bir takımda önemli olabilir ama bundan daha önemlisi takımın mantelitesi. Taktiksel anlamda daha iyi hocalar, takımlar görebilirsiniz ama bu demek olmuyor ki gelişme gösteremeyeceğiz. Hamit'in de dediği gibi her gün birbirine kenetlenen bir gruba sahibiz. Her gün gelişeceğiz.
 
Soru: Sneijder'in mevcut sistemde sola mahkum edilmesi söz konusu. 4-2-3-1 ile Galatasaray iyi performans sergiledi. Bu sistemle devam edilecek mi?
 
- Birden fazla sistem denedik son maçlarda. İki sistemi de sürekli olarak denemeye çalıştık. Fenerbahçe 10 kişi kaldığında 4-2-3-1 ile oynadık. O yüzde bu maçtan maça değişiyor. Rakibin konsdisyonuna, taktiksel anlayışına göre de değişiyor bu. Bu sisteme devam edeceğiz. Takıma denge getirdiğine inanıyoruz.

HAMİT ALTINTOP: ''HEDEFİMİZ TURU ATLAMAK''
 
-Anderlecht beraberliği bizi üzdü. Londra'dan da kötü bir sonuçla döndük. Turu atlamak hedefimiz ise kalan maçlardan iyi sonuç almak gerekiyor. İlk 3 puanımızı almak istiyoruz. Bu gücümüz var. Yeni arkadaşlar katıldı, yeni hocamız var. Son maçtan sonra  da özgüven olarak iyi bir seviyedeyiz. Yarın da devamı gelir inşallah.
 
''FORMAYI ALDIĞIMDA BIRAKMAM''
 
- Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğime inanıyorum. Ağır idmanlar geçirdim. Küçük bir nüksetme oldu. Takımdan ayrı kalmadım, hoca tercihini farklı oyunculardan yana kullandı. Formayı istiyordum, oynamak istiyordum. O formayı aldığımda bırakmayacağımı biliyorum. Bu isteğim, motivasyonum var. Şunu biliyorum ki burada konuşarak değil, sahada takıma yardımcı olurum.
 
- Benim için özel olacak. Ondan bu yana çok şey değişmişti. Dortmund'un oyun tarzı, yönetimi, oyuncuları.. Her şey çok farklı. Alman takımına rakip olmak benim için çok önemli. Alman-Türk olarak söyleyebilirim. Benim için bu maç çok önemli.
 
''HARBİDEN SÖYLÜYORUM...''
 
- Harbiden söylüyorum. Yeni hoca için yeni bir lig, yeni bir kültüre gelmek kolay değil. Bir Almanya bir İspanya Ligi gibi burayı tanımıyor. İster istemez bunlar da bazı şeylerle oynama mecburiyeti getiriyor. Sneijder var, dünyada herkes tanıyor. Diğer oyunculardan kaç kişiyi tanıyordu? Anlatabiliyor muyum. Kişisel olarak da uyum halinde olan bir ekibi sahaya sürmek istediği için hocalarımız bu da zaman gerektiyor. Buna saygı göstermek lazım. İyi bir hoca olduğunu düşünüyorum.
 
VAN GAAL ÖRNEĞİ
 
- 2009-2010'da Van Gaal Bayern Münih'e gelmişti. Şampiyonlar Ligi'nde sonuçlar kötüydü, ligde de kötüydük. Juventus'u son maçta yenmiştik. O bizim için dönüm noktasıydı. Ondan sonra hiç yenilmedik. Finalde İtalyan takımına kaybetmiştik. Çok iyi başlamasa da iyi sonuçlandırabiliriz.
 
- Türkiye'de başarılı olamazsak Devler Ligi'ne katılamayız. Bir gerçek var... Futbolun içinde olduğum sürece bunu hatırlatacağım. Almanya'da tempo, kalite daha yüksek. Onlar bu yüzden favori oluyorlar ama biz kendimize inanıyoruz. Sahada da bunu göstereceğiz inşallah. Allah'ın izniyle de taraftarımıza güzel bir futbol izleteceğiz.
 
SAKALINI NEDEN KESTİ?
 
- Sakallı hallerime alışık değilsiniz, görüp gülüyorsunuz şu an belki. Sakalın kendime yakıştığı için taşıyoruz. Tarz olduğunu düşündüğüm bıraktım. Bugün kısalttım, maçla alakası yok. Sahada olacağımı bilmiyorum. İnşallah sahada olurum. Olmasam da benim için önemli olan takımım.

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"