comScore

Galatasaray Galatasaray

G.Saray'da iki yabancı yolcu

21 Ekim 2014, Salı 16:08

Galatasaray'da 25 Ekim'de yapılacak seçimlerin ardından flaş gelişmeler yaşanacak.

Galatasaray'da yapılacak başkanlık seçimleri önemli gelişmelere gebe gözüküyor. Sarı kırmızılıların bulunduğu mali durum nedeniyle seçilecek olan başkan adayları bazı futbolcularla yollarını ayıracak.

İki yabancı yolcu 
 
Galatasaray'da sezon başında kadro dışı bırakılan Emmanuel Eboue ve transferin son günü kadroya katılan Goran Pandev devre arasında takımdan ayrılabilir. Eboue'nin birçok İngiliz kulübüyle görüşmelerde bulunduğu ve transferi için devre arasını beklediği Pandev'in de forma şansı bulamadığı için İtalyan kulüplerinden aldığı teklifleri değerlendireceği belirtildi.

Kadroda düşünülmeyen isimler gönderilecek 

 
Kadrodaki şişkinliği azaltmak isteyen başkan adayları kadroda düşünülmeyen futbolcularla görüşerek kendilerine kulüp bulmalarını isteyecek. Takımın maliyetini böylelikle azaltmayı hedefleyen yeni yönetim ayrılmak isteyen futbolcuların da önünü açmak için tüm kolaylığı sağlayacak. Galatasaray'da Pandev ve Eboue'nin ayrılması durumunda Galatasaray yönetimi bu futbolcuların sezon sonunda bitecek olan sözleşmeleri sebebiyle bonservis istemeyecek. Ancak iki futbolcunun da aldığı yüksek yıllık maaşlardan kurtulmuş olacak. Galatasaray'da Eboue yıllık 2 milyon 200 bin Euro kazanırken Pandevde 2 milyon 400 bin Euro kazanıyor. Sarı kırmızılılar bu iki isimle yollarını ayırarak en azından futbolcuların yarı ücretlerinden kurtulmuş olacak. Yani Galatasaray sezon sonu bu iki oyuncuya ödemesi gereken toplam 2 milyon 300 bin Euro'luk ödemeden kurtulmuş olacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"