comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan 3. Lig'e!

16 Ekim 2014, Perşembe 12:40

Galatasaray ve Beşiktaş'ın da aralarında bulunduğu kulüplerde oynayan Fatih Solak, artık 3. Lig'de forma giyecek.

Galatasaray ve Beşiktaş'ın da aralarında  bulunduğu kulüplerde oynayan ve A Milli Basketbol takımının da 100 kez formasını  terleten Fatih Solak, bu sezon Türkiye Basketbol 3. Ligi ekiplerinden Melikgazi Belediyesi'nin başarısı için mücadele verecek.
 
Solak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, basketbola 17 yaşındayken  tavsiye üzerine gittiği yaz spor okulunda başladığını belirtti.
 
Basketbola geç başlamasına rağmen çok çalışarak, başarıya ulaştığını  belirten Solak, şöyle devam etti:  "Yaz okulunun en başarılı oyuncusu seçilmiştim. Ardından beni  Meysuspor istedi. Bir yıl Meysuspor'da oynadım. Sonra maddi nedenlerden dolayı  Meysuspor kapanma aşamasına geldi. Bütün oyuncuların lisansları iptal edildi.  Benim hayatım da bundan sonra değişti. İstanbul'a gittim. Orada Ülker ile bir  anlaşma imzaladık. Ülker'de ve Galatasaray'da 5'er yıl, Beşiktaş'ta 1 yıl  oynadım. 100 kez milli takım formasını giydim. Kariyerimde çok sayıda başarı  yaşadım."
 
2 yıl önce basketbola bir süre ara verdiğini ardından Torku Konya  Selçuk Üniversitesi forması giydiğini anlatan Solak, bu sezon da memleketinin  takımı 3. Lig'deki Melikgazi Belediyespor'a transfer olduğunu dile getirdi.
 
34 yaşındaki sporcu birçok cazip teklif geldiğini ancak Kayseri'de  oynamayı tercih ettiğini belirterek, şunları kaydetti: "Antrenörümüz Nihat Kahraman ile aramızda ağabey-kardeş ilişkisi var.  Buraya gelmemde o etkili oldu. Huzurlu olabileceğim bir takıma geldiğimi  düşünüyorum. İnşallah başarılı oluruz. Kayseri'de basketbol oynamayı çok  istiyordum. Kısmet bu seneymiş. İnşallah iyi bir takım olur ve güzel işler  başarırız. Çünkü Kayseri insanı basketbola düşkün. Genç arkadaşlarımla bunu  başaracağımızı düşünüyorum. Taraftar desteğine ihtiyacımız var. Kayseri halkının  yanımızda olması gerekiyor."
 
"Çevremdeki çoğu kişi burada oynadığıma şaşırıyor" 
 
Basketbol hayatına uzun süre devam etmek istediğini aktaran Solak,  "Çevremdeki çoğu kişi burada oynadığıma şaşırıyor. İnanmayanlar oluyor ama hayat  bu, normal şeyler. Milli takımda defalarca oynadım ama 3. ligde olsa da  memleketimin takımında oynamak gurur verici. Allah sağlık verdiği sürece uzun  süre oynamak istiyorum. Kayseri'de 1. ligde bir takımın olması için mücadele  vereceğim" diye konuştu.
 
Solak, basketbolu bıraktıktan sonra Kayseri'de basketbol okulu açmayı  hedeflediğini de sözlerine ekledi.
 
"Fatih Solak bizim için ekstra bir moral, güç oldu" 
 
Antrenör Nihat Kahraman ise Fatih Solak'ın kariyeri başarılarla dolu  bir oyuncu olduğunu belirterek, kendisini takımlarında görmekten büyük mutluluk  duyduklarını söyledi. Tecrübeli oyuncunun takıma katkısının fazla olacağına inandıklarını  vurgulayan Kahraman, şunları kaydetti: "Bu yıl sene başından bu tarafa antrenmanlarda beraberdik ve daha  sonra görüşmelerde de olumlu sonuç çıktı. Kayseri'de kalıp bizimle oynamayı kabul  etti, biz de bundan gurur duyduk. İnşallah bu sene Kayserimiz için Melikgazi  Belediyespor için birlikte mücadele edeceğiz. Bu sene iyi bir takım oluşturup  finallere kadar ses getirmeyi düşünüyoruz. Fatih Solak bizim için ekstra bir  moral, güç oldu. Tabi onun tecrübesi takımdaki genç oyunculara da örnek  olacaktır." 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)