comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da ikinci Whatsapp krizi!

15 Ekim 2014, Çarşamba 12:09

Ünal Aysal, Sneijder'ın sözleşmesinin uzatılacağını bir kağıda yazıp imzaladı ve Hollandalının menajeri Guido Albers'e verdi.

Galatasaray'da geçtiğimiz günlerde Wesley Sneijder ile yaşanan ödeme krizinin ardında çok başka bir olayın yattığı ortaya çıktı. Hollanda basınına, Sarı-Kırmızılı kulüpten 1 milyon Euro'luk taksit ödemesini tahsil edemediğini söyleyerek serbest kalma hakkını eline aldığını belirten yıldız oyuncu, yeni Ribery ve Hajrovic vakasının yaşanabileceği sinyalini vermişti... Wesley Sneijder'ın böyle bir davranış içine girmesinin nedeni ise ses getirecek cinsten bir olay..
 
3.5 YILLIK SÖZLEŞME + 5 MİLYON EURO SENELİK PARA
Hatırlanacağı üzere Burak ve Selçuk ile yapılan yeni sözleşmelerin ardından Snejder'ın kontratının da uzatılacağı konuşuluyordu. Bu konuyu görüşmek üzere Wesley'in menajeri Guido Albers, yaklaşık 3 ay önce İstanbul'a gelerek Başkan Ünal Aysal ile bir zirve gerçekleştirdi. Aysal, “Sneijder'la 1.5 yıllık sözleşmesine ek olarak 3.5 yıllık daha kontrat yapmak ve oyuncuya senelik 5 milyon Euro vermek istiyoruz” dedi. Bunun üzerine işi garantiye almak isteyen menajer Albers, Sneijder'ı ikna edebilmesi için Aysal'dan bu söylediklerini bir kağıda yazmasını ve altına imzasını atmasını talep etti. Aysal'ın kağıdı imzalamasının ardından menajer, bu kağıdı oyuncusu Sneijder'a whatsapp yoluyla mesaj olarak gönderdi.

‘VERİLEN SÖZLER TUTULMADI' İSYANI
Ancak yapılan bu görüşmenin üzerinden tam üç ay geçmesine karşın, verilen sözlerin tutulmadığını gören Sneijder ve menajeri, üstüne bir de biriken alacakları ödenmeyince kandırıldıklarını düşünerek isyan bayrağını çekti. Önce menajer Guido Albers, Sneijder'ın alacaklarının ödenmediğini Hollanda basınına sızdırdı. Ardından da yıldız oyuncu, bu haberi jet hızıyla doğruladı. Sneijder'ın elindeki bu fotoğrafı, Florya'daki soyunma odasında kendisi gibi yabancı olan bazı takım arkadaşlarına da gösterdiği öğrenildi.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)