comScore

Galatasaray Galatasaray

Sneijder hakkında bomba iddia! Yeni adresi...

12 Ekim 2014, Pazar 10:14

3 aylık parasını alamadığı için sözleşmesini feshedip bedelsiz gitme hakkı bulunan Hollandalı yıldızın, Manchester United'ın hocası Louis van Gaal'le gizlice transfer görüşmesi yaptığı ileri sürüldü.

Mali çıkmaz ve seçim atmosferi ile çalkantılı günler yaşayan Galatasaray'ı, büyük bir kriz daha kapıda bekliyor. 1 milyon euro'yu bulan üç aylık alacağını tahsil edemediği için sözleşmesini tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunan Wesley Sneijder'in sarı-kırmızılı kulüpten ayrılabileceği iddia edildi. Bu şok iddia, İngiliz basınından yayıldı. Ada'da çıkan haberlerde, Sneijder'in, Manchester United'ı çalıştıran milli takımdan eski hocası Louis van Gaal'le gizlice görüştüğü ileri sürüldü.
 
'WESLEY HER AN BOŞA ÇIKABİLİR'
Daily Star, Louis van Gaal'in Sneijder'den kendisini her an "boşa" çıkarmasını isteyebileceğini duyururken, sözleşmesinde "20 milyon euro'ya serbest kalır" maddesi bulunan Hollandalı yıldızın alacakları nedeniyle FIFA'ya başvurup bonservisini Galatasaray'dan ücretsiz alabileceğini yazdı. Haberin devamında, "Sözleşmesini feshederse; ManU, Galatasaray'a herhangi bir bedel ödemeyeceği için Wesley Sneijder'e yüklü bir teklif sunabilir" ifadelerine yer verildi.
 
ABD TAKIMLARI DA PUSUDA!
Ada'da yayın yapan birçok TV kanalında da yer alan iddiaların devamında, Sneijder'in "Louis van Gaal'in benimle ilgilenmesini duymak onur verici. O futbolda bir profesör" şeklindeki sözlerine de atıf yapıldı. Ayrıca, "Sneijder eğer sözleşmesini feshederse van Gaal'in takımına 'hayır' demeyecektir" denildi. ManU'nun yanı sıra ABD MLS Ligi'ndeki bazı kulüplerin de Sneijder ve Galatasaray arasındaki parasal krizi yakından takip ettiği ise gelen haberler arasında yer aldı.
 
BÖYLE GİTMEK İSTEMİYOR
Tüm bu iddialara rağmen Sneijder'in Galatasaray'dan bu yolla ayrılmak istemediği, alacağının ödenmesi ve bundan sonra ödemelerde aksama olmayacağı sözü verilmesi halinde kalacağı belirtiliyor. Sarı-kırmızılılar, 30 yaşındaki yıldızı İnter'den 7.5 milyon euro'ya alırken, oyuncuya da 3.9 milyon euro imza parası ödemişti. G.Saray, alacaklarını zamanında ödemediği için Franck Ribery ve İzet Hajrovic'in bedavaya gidişlerine engel olamamıştı. Hajrovic'in davası FIFA'da devam ediyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"