comScore

Galatasaray Galatasaray

G.Saray'dan Demirören'e yaylım ateşi!

10 Ekim 2014, Cuma 14:56

Galatasaray Spor Kulübü, TFF Başkanı Yıldırım'ın bir televizyon kanalında Galatasaray ve başkan Ünal Aysal hakkında söylediği sözler hakkında resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. 

İşte Galatasaray resmi sitesinden yapılan o açıklama;

Ülkemizin içinde bulunduğu kritik süreç ve son derece önemli milli maçlarımız öncesi sakinlik, birlik ve beraberlik çağrısı yapmasını daha uygun bulduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in; gaflet içinde kulübümüzün başarılarına gölge düşürmeye çalışan ifadeler sarf ettiğini ve kulübümüzün başkanı Sayın Ünal Aysal üzerinden itibar kazanmaya çalıştığını  görmekteyiz.
 
Türkiye Futbol Federasyonu'nun tarafsız ve özerk bir kurum olması ana kuruluş sebebidir ve bu kurumdan futbolumuzu ve kulüplerimizi ortak ilke ve değerler içerisinde eşit ve saygınlık ilkesiyle yönetmesi beklenmekte iken, başkalarının isteklerine, amaçlarına, gerçekleri tahrif ederek alet olma söylem ve davranışı sergileyen Yıldırım Demirören'in hangi ilke ve değerlere hizmet ettiğini spor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
 
3,5 yıl içerisinde Federasyon başkanı olarak bizzat tanık olduğu, Galatasaray Kulübü'nün tüm camiasıyla birlikte çalışarak birlik beraberlik içerisinde kazandığı iki Süper Lig, iki TFF Süper Kupa ve bir Türkiye Kupası vardır.  Başarı ve başarısızlık arasındaki farkı dahi göz ardı ettiğini  gördüğümüz Demirören'in, oturduğu makamın ciddiyetini daha fazla bozmamaya davet ediyoruz.
 
Ve hatırlatıyoruz; Galatasaray Kulübü milyonların kulübüdür. Köklü kültürü ve başarıları ile uluslarasası itibarı ve saygınlığı ile ülkemizi temsil eden çok değerli bir markadır. Kulübümüzü temsil eden Başkanımız da bu değerlerin tüm Galatasaraylılar gibi saygın bir temsilcisidir.
 
Galatasaray Spor Kulübü

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)