comScore

Galatasaray Galatasaray

Prandelli'ye isyan var

09 Ekim 2014, Perşembe 13:56

Londra'da 3-5-2 isyanı çıkaran futbolcuların Başkan Aysal'a, "Bizi maymuna çevirdi" dediği öğrenildi... 

Galatasaray'da teknik direktör Cesare Prandelli ile futbolcular arasındaki sıkıntı büyüyor... Sarı-Kırmızılı futbolcular, Londra'da 4-1 kaybedilen Arsenal maçının devre arasında 3-5-2 sistemi nedeniyle isyan bayrağını açmış, İtalyan hoca da geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısında bu gelişmeyi doğrulamıştı. 
 
BU ŞEKİLDE BAŞARILI OLAMAYIZ 

Futbolcularının isyanına kulak veren ve Kayseri Erciyesspor deplasmanında taktik değiştiren Prandelli ile ilgili sıkıntıların Başkan Ünal Aysal'a da aksettirildiği ortaya çıktı. Takım içinde söz sahibi olan bazı futbolcuların geçtiğimiz hafta Başkan Aysal'la görüştüğü ve "Hoca bizi maymuna çevirdi. Sürekli taktik ve mevkilerimiz değişiyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Takım içinde büyük sıkıntı yaşanıyor. Bu şekilde başarılı olmamız mümkün değil" ifadesini kullandığı öne sürüldü. 
 
ALBAYRAK'A DA DERT YANDILAR 
Başkan Aysal'ın ise bu isyana, "Görevi kısa süre sonra bırakıyorum. Şu anda yapacak bir şey yok. Bu sıkıntılarınızı yeni gelecek başkana anlatın" dediği belirlendi. İddialara göre aynı futbolcular, yeniden yöneticiliğe hazırlanan Abdurrahim Albayrak'la da görüştü ve sıkıntılarını anlattı. Futbolcuların ayrıca performansı tartışılan fakat sürekli 11'de oynayan Dzemaili için de isyan bayrağı açtığı, Prandelli'nin de İsviçreli yıldızı bu nedenle Kayseri'de yedek bıraktığı ifade ediliyor. 
 
TARAFTAR DA iSYANDA

Sürekli sistemi ve 11'i değiştiren teknik direktör Cesare Prandelli, Galatasaraylı taraftarların da büyük tepkisini çekmiş durumda... Sarı-Kırmızılı taraftarlar sosyal medyada, İtalyan hocaya ilgili çok sert eleştirilerde bulunuyorlar. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"