comScore

Galatasaray Galatasaray

G.Saray şimdi yandı!

08 Ekim 2014, Çarşamba 12:12

Galatasaray'ın hesaplarını inceleyen MASAK üç kritik dosyayı ele alacak.

Galatasaray'ın hesapları ile ilgili uzun süredir incelemelerde bulunan MASAK'ın kulübün hesaplarıyla ilgili olarak enteresan bilgilere ulaştığı bildirildi.

MASAK'ın özellikle üç konu üzerinde durduğu ve bu olayların faturalarıyla ilgili olarak kulübün finans departmanından bilgi istediği öğrenildi.
MASAK, GSTV'nin açıldığı ilk dönemde 12 bin euro'ya kurulabilecek bir stüdyonun kurulması için 765 bin TL'lik bir fatura kesildiği ve bu faturanın incelemeye aldı.
 
MASAK'ın incelediği ikinci faturanın ise TT Arena'da gece vardiyasında 7 kişinin çalışmasına rağmen bu işçilere yemek veren "catring" firmasıyla yapılan anlaşmanın 55 kişi üzerinden kesildiği bilgisi. 55 kişi üzerinden kesilen faturanın ise tüm sezonu kapsadığı da gelen bilgiler arasında.
 
MASAK'ın incelediği üç numaralı fatura ise Divan Kurulu toplantılarının kayıt edilmesi için kiralanan kamera ve kameramanlara ödenen rakamın olduğu bildirildi. GSTV'nin kurulma aşamasında Galatasaray yönetiminin 11 Divan Kurulu toplantısını kayıt etmek için her toplantı başına 15 bin TL kamera ve kameraman kiralama bedelinin kulübe faturalandığı ortaya çıktı. 5 saatlik kamera ve kameraman kiralama bedelinin Türkiye şartlarında 500 ila 1.250 TL olduğu bilgisine ulaşan MASAK'ın 15 bin TL'lik kiralama bedelini de araştırdığı bildirildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"