comScore

Galatasaray Galatasaray

Sneijder: 'Çok iştahlıyım'

25 Şubat 2014, Salı 18:25

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Chelsea maçı öncesinde duygularını paylaştı.

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, kritik Chelsea mücadelesi öncesinde Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulundu. İşte Hollandalı'nın sözleri...
 
"KENDİMİZE GÜVENİYORUZ"
 
"Sert ve zor bir maç olacak. Ama biliyorsunuz ki, Şampiyonlar Ligi'nde her şey olabilir. Şu an son 16'dayız. Ve şimdiden harika bir iş başarmış durumdayız. Ama son 16'daysanız, gidebildiğiniz yere kadar gitmek istersiniz, bu da final. Herkes finale çıkmak istiyor. Ve hâliyle de Chelsea'yi yenmek zorundayız. Kendimize güveniyoruz. İyi hissediyoruz, özellikle de evimizde çok güçlüyüz. Ve ilk maçta iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz"
 
"'UNDERDOG' POZİSYONUNDA OLMAK GÜÇLÜ..."
 
(UEFA Şampiyonlar Ligi'nde başarının tadını almak?)
"Tam olarak bundan bahsediyorum. Şampiyonlar Ligi, apayrı bir organizasyon. Burada her şey olabilir. Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olduğumuz sezon, turnuvadaki en büyük favori biz değildik. Oynadığımız her maç öncesi, “underdog” (kazanma şansı daha az görülen) olan taraftaydık. Şu anda da Galatasaray ile benzer bir durumda, “underdog” pozisyonundayız. Ama bu, bizi takım olarak daha güçlü hâle getirebilir. Neler olacak, hep birlikte göreceğiz. Biz %100'ümüzle hazır olmalı, tamamen hedefimize odaklanmalıyız. Ve taraftarımızın vereceği destekle evimizde oynayacağımız maçlarda çok iyi işler yapabiliriz."
 
"HALA OLDUKÇA İŞTAHLIYIM"
 
"Kupalar kazanmak, bir futbolcu olarak başarabileceğiniz en güzel şeydir. Ama bu asla yeterli değil. Şampiyonluklar yaşamak için hâlâ oldukça iştahlıyım. Ve kariyerim devam ettiği sürece hep daha fazla başarı yakalamak için çaba göstereceğim. Evet, önemli bir gol attığınız zaman, bu size büyük memnuniyet verir. Mutlu olursunuz. Ama o gün o golle üst tura yükseldiğimiz için daha mutluydum; çünkü inanılmaz bir şeydi, özellikle de tüm dünyada tanınan ve son 16'da olmayı hak eden, Galatasaray gibi büyük kulüp için."
 
"MOURİNHO BENİM ARKADAŞIM"
 
"Onunla beraber İtalya'da harika bir sene geçirmiştik. Daha sonra irtibatımızı koparmadık. Harika biridir, çok iyi bir insandır. O yıl bana büyük yardımları olmuştu. Onunla iki iş arkadaşından fazlası olduk, o benim arkadaşım. Hâla da iletişim hâlindeyiz. Ama bazı durumlarda dostlarınızı da yenmeniz gerekir. Ve bu, onu gerçekten yenmek istediğim anlardan biri. Bunun için mücadele etmeliyiz. Kalbimden gelerek yaptığım bir şeydi. Tamamen gerçekti, gösteri yapmak için değildi. O an gerçekten öyle hissettim ve o şekilde davrandım. Gerçekten özel bir andı, eğer biriyle aranızda farklı bir ilişki varsa, böyle özel anlar yaşanabilir."
 
"EVİMİZDEKİ MAÇLARDA ÇOK GÜÇLÜYÜZ"
 
"Daha önce de söylediğim gibi, özellikle evimizdeki maçlarda taraftarımızla birlikte oldukça güçlüyüz. Şu an herkes bu maça konsantre olmuş durumda. Beşiktaş karşılaşmasından sonra bile tüm taraftarlar Chelsea maçını düşünmeye başlamıştı; gerçekten önemli bir maç. Sadece oyuncular için değil, kulüp için, taraftarlar için ve belki de tüm ülke için. Bu, bir Avrupa maçı çünkü. Ve ben Türkiye'deki herkesin bizim kazanmamızı isteyeceğini düşünüyorum; zira bir Türk takımının Avrupa'da başarılı olması ülke adına da iyi bir şey. Geçen sezona bakarsanız, bunu hissedebilirsiniz. Madrid'den döndüğümüzde, ikinci maç öncesi, turu geçebilmek için çok gol atmalıydık. Bunu yaptık, goller attık. Daha fazlasını da yapabilirdik belki. Herkesin bunu yapabilmenin imkânsız olduğunu düşündüğü anlarda dahi biz hâlâ başarabileceğimize inanıyorduk. Bunun peşinden gittik. Ve şimdi o maçtan edindiğimiz tecrübeleri, geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde, bu sezon grup aşamasında, özellikle de Juventus maçında kazanadığımızı deneyimi bu karşılaşmaya doğru bir şekilde aktarabiliriz. Juventus'a karşı taraftarımızın desteğiyle sahip olduğumuz kaliteyi ve tüm gücümüzü kullandık. Böyle olunca da işler daha kolay yoluna giriyor."
 
"JOSE, HER ZAMAN İYİ TAKIM KURAR"
 
"Çok iyi takımları var. Jose Mourinho'ya baktığınızda; o, her zaman iyi takımlar kurar. Geçmişte olduğu veya şu anda yaptığı gibi. Tabii ki, çok tehlikeli oyuncuları var. Ancak birini diğerinin önüne koyamam; çünkü bu noktada bizim kendimizi değerlendirmemiz daha önemli. Şunu biliyoruz ki; onları yenmek için, kesinlikle %100'ümüzden fazlasını vermeliyiz. Dediğim gibi, çok sağlam ve zor bir maç olacak. Ama kendimden eminim. Takımıma ve bizi desteklemek için tek yürek hâlinde stadımıza gelecek olan taraftarımıza güveniyorum. Çok güzel bir akşam olacak!"

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.