comScore

Galatasaray Galatasaray

Semih Kaya'ya büyük onur

23 Şubat 2014, Pazar 13:32

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu Genel Koordinatörü Erdoğan Arıpınar, Galatasaraylı futbolcu Semih Kaya'yı, 2014 Fair Play Ödülü aday listesine aldıklarını açıkladı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu Genel Koordinatörü Erdoğan Arıpınar, Galatasaraylı futbolcu Semih Kaya'yı, Spor Toto Süper Lig'de dün Beşiktaş ile yapılan karşılaşmada sergilediği örnek davranış nedeniyle2014 Fair Play Ödülü aday listesine aldıklarını söyledi.

Arıpınar yaptığı açıklamada, Semih Kaya'nın yeşil sahalarda eşine az rastlanır bir davranışta bulunduğunu belirterek, kendisini tebrik ettiklerini kaydetti.

Sarı-kırmızılı futbolcuyu yakından takip ettiğini dile getiren Arıpınar, "Semih, takip ettiğim, maçlarda olabildiğince faulsüz oynayan, centilmen bir futbolcu. Derbide yaptığı hareket hareket fair play'e örnek bir davranış. TMOK Fair Play Komisyonu, 'iyiye, doğruya, güzele' şeklinde çalışmalarını yürütmektedir. Semih'in davranışı bu unsurlara uymaktadır. Kendisini tebrik ediyoruz. 2014 yılının fair play ödülü aday listesine aldık, gerekli değerlendirmeyi yapacağız" diye konuştu.

Erdoğan Arıpınar, Galatasaray ve Beşiktaş arasında oynanan ve büyük öneme sahip olan karşılaşmada Semih Kaya'nın yaptığı davranışın taktir edilmesi gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

"Semih Kaya'nın böylesine hayati bir maçta sergilediği davranış takdire şayandır. İnşallah bundan sonra da böyle güzel davranışları görürüz. Genç yaşında, sporumuzda görmek istediğimiz bir hareket sergilemiştir. Semih'in büyük bir taktir toplaması lazım. Her branşta benzer davranışların olmasını istiyoruz. Ben de kendisini tekrar tebrik ediyorum."

Semih Kaya, derbide Galatasaray ceza sahasına yakın bir noktada Olcay Şahan ile girdiği pozisyonda topun dışarı çıkmasının ardından aut kararı verilince, hakem Cüneyt Çakır'ı uyararak topun kendisinden çıktığını ve korner olması gerektiğini söyledi. Bu uyarı üzerine Cüneyt Çakır, kararını korner olarak düzelterek, genç futbolcuyu davranışından dolayı elinisıkarak tebrik etti.

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.