comScore

Galatasaray Galatasaray

Rıdvan Dilmen'in Semih yorumu!

22 Şubat 2014, Cumartesi 22:46

1-0 G.Saray'ın üstünlüğü ile biten derbi sonrası yorumcu Rıdvan Dilmen değerlendirmelerde bulundu...

Spor Toto Süper Lig'de 22. haftanın kritik maçında Galatasaray, Beşiktaş'ı 1-0 mağlup etti ve puanını 44 yaptı.
 
Maç sonu ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV Spor'da Yüzde Yüz Futbol adlı programda değerlendirmelerde bulundu.
 
Dilmen'in görüşlerinden bir kısmı şu şekilde;
 
"Güzel bir maç olmadı. Maçın en güzel anı Semih'in hareketiydi. Semih Kayamaçın en iyisiydi. Yaptığı hareketten dolayı da onu tebrik ediyorum. Sezona damgasını vuran bir hareket yaptı. Fenerbahçe maçı olsa bunu yapar mıydı? Bu Semih yapardı. Aile terbiyesi, sporcu ahlakı her şeyi barındıran bir oyuncu. Allah annesinden babasından yetiştirenlerden razı olsun. Ben futbolcu olsam bundan sonra sahada kavga etmeye utanırım.
 
İki takım oyuncuları da maça 1 puan için çıkmadılar. Maçın zevkli halden çıkmasını sağlayan orta sahalardı. Çünkü rakibi oynatmamak üzere sahaya çıkmışlardı. Hem Beşiktaş hem de Galatasaray'ın orta 3'lüleri kötü günlerindeydi. Beşiktaş'ta Almeida, Galatasaray'da ise Burak Yılmaz, biraz zorladılar.
 
Savunmalar da duran toplar dışında ileriye çıkmadılar. Hataların galibiyeti getireceği bir maç olacaktı ve öyle de oldu. İki takımın da net pozisyonu yoktu.
 
Galatasaray, 1 maç fazlasıyla da olsa Fenerbahçe ile aradaki farkı 3'e indirdi. Beşiktaş, son haftalarda iyi bir ritim yakalamıştı ama ligin ilk yarısında olduğu gibi 4 maç galip gelmesinin ardından yine Galatasaray'a karşı mağlup oldu.
 
Dany, çok tartışılan bir transferdi. İstemeyen taraftar bu sebepten istemiyordu. Dany, maçın genelinde iyi oynuyor ama hiç beklenmedik anlarda beklenmeyen hareketler yapıyor ve bugün de penaltıya sebebiyet verdi. Dany, penaltıya davetiye çıkardı.
 
Cüneyt Çakır, ben maçı yönetmeyeyim, idare edeyim dedi. Kötü yönetmedi. Yardımcıları çok iyi bir maç yönetti."

 

FutbolArena akşam haberleri turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.