comScore

Galatasaray Galatasaray

Aslan'dan yeni proje!

17 Şubat 2014, Pazartesi 14:36

Yurt dşında Türk gençlere yönelik izleme faaliyetlerini sürdüren Galatasaray, Türklerin yoğun yaşadığı Burgas kentinin takımı Neftochimik'le görüşüyor.

Avrupa'da Türkler'in yaşadığı bölgelerde izleme ve oradaki yerel kulüplerle bağlantı kurma projesi olan Galatasaray, bu kapsamda Bulgaristan'da faaliyetlerini sürdürüyor.

Türkler'in Bulgaristan'da yoğun olarak yaşadığı Burgas şehrinin takımı olan Neftochimic'in sahibi İbrahim Kurudzhu, Galatasaray'dan kulüpleriyle temasa geçildiğini doğruladı. Kulübün yeni teknik direktörü ve yakın arkadaşı, eski Beşiktaşlı Zlatko Yankov'un görüşmeleri sürdürdüğünü belirtti.

Konu hakkında, Bulgar haber kanalı "24 Saat"e açıklama yapan Zlatko Yankov; "Çevredeki 19 yaş altındaki çocuklarla ilgili olarak bir çalışma yapma konusunda görüşüyoruz. Bu hakikaten gerçekleşmesi güzel olabilecek bir proje, bizim için avantajları var. Neler olacağını göreceğiz. Bu proje sonucunda biz kadromuza bazı isimler katıp, buradaki genç çocuklar ile ilgili bilgilerimizi de Galatasaray ile paylaşabiliriz" açıklamasını yaptı.

Neftochimic, 14 takımlı Bulgaristan 1. Ligi'nde 23. hafta sonucunda 12 puanla 13. sırada bulunuyor.

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.