comScore

Galatasaray Galatasaray

Carlo Arroyo'nun 'Didier Drogba' isyanı!

13 Şubat 2014, Perşembe 12:33

Alacakları ödenmeyen Galatasaray Liv Hospital takımından bir oyuncu, “Önce Drogba alır, en son bize kalır” diyerek, maddi adaletsizliğe isyan etti.

Türkiye'deki son 4 resmi maçında sadece 1 galibiyet alabilen Galatasaray LivHospital'de ciddi huzursuzlukların yaşandığı öğrenildi.

Basketbol takımına 3 aydır ödeme yapılmadığı belirtilirken, oyuncuların da bu duruma artık isyan ettiği ve idmanları boykot noktasına geldiği bildirildi. 31 Ocak'ta bir miktar ödeme yapılacağı sözü verilmesine rağmen bunun gerçekleşmemesine sinirlenen basketbolcuların, geçtiğimiz hafta Beşiktaş ile oynanan karşılaşma öncesinde idmana çıkmak istemedikleri ve Ender Arslan'ıntakım arkadaşları adına Coach Ergin Ataman ile görüştüğü ifade edildi.

Ataman'ın bu görüşmede idmanların aksaması durumunda kupa maçlarına genç takımla katılacağını bildirmesi üzerine, oyuncuların antrenmana çıktığı, ancak 45 dakikalık çalışmaile günü kapadığı vurgulandı.

ARROYO İHTAR ÇEKİNCE...

Kupa maçlarının araya girmesi nedeniyle kriz askıya alınsa da, Sarı- Kırmızılı ekipte verimli idman yapılamamasının daperformanslara yansıdığı iddia edildi. Galatasaray'da, Carlos Arroyo'nun noter aracılığı ile kulübe ihtarname çektirmesi ve bunun sonrasında kendisine ödeme yapılması, aynı zamanda Furkan Aldemir'in de maaşının aldığı iddiası da diğer oyuncular arasındaki huzursuzluğu artırdı. Bir oyuncunun uçakyolculuğu sırasında, “Önce Drogba alır, en son bize kalır” diyerek, ödeme konusundaki adaletsizliği dile getirmesi de dikkat çekiciydi.

BAŞKAN AYSAL DOĞRULADI

Başkan Ünal Aysal konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bizde futbol ileamatör şube kasaları tamamen ayrı olduğu için, Galatasaray Sportif A.Ş. ödemeleri aksamamakla beraber, futboldan kulübe para aktarımını yasaklamamız yüzünden amatör şubelerin ödemeleri bazen sponsorlara bağlı olarak gecikebiliyor.Bu sebeple iddialar kısmen doğru. Ancak bu hafta para girişleri oldu ve geciken ücretlerin tamamı cumaya kadar kapatılmış olacak.”

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.