comScore

Galatasaray Galatasaray

'Puan kayıplarıyla lig ilginç bir duruma geldi'

10 Şubat 2014, Pazartesi 11:33

Galatasaray'da altyapı projesi koordinatörlüğü görevine getirilen Bülent Tulun, NTV Spor'a açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da altyapı projesi koordinatörlüğü görevine getirilen Bülent Tulun, şampiyonluk yarışında ezeli rakipleri Fenerbahçe'yle aradaki puan farkının 4'e inmesini değerlendirdi.

“SAHADA SAVAŞMAK 4. YILDIZDAN ÖNEMLİ”

Tulun, NTV Spor'a yaptığı açıklamada "Sahada savaşmak, 4'üncü yıldızı takmaktan daha önemli" dedi.Fenerbahçe'nin puan kayıplarıyla ligin enteresan bir duruma geldiğini vurgulayan Bülent Tulun,“Önümüzde daha 14 hafta var. Alınabilecek 42 puan var ve şampiyonluğa oynayan her takım için son derece önemli bir zaman dilimi. Ancak kimseninşüphesi olmasın Galatasaray şampiyonluğu sonuna kadar kovalayacaktır” yorumundabulundu.

Bülent Tulun, devre arasında yapılan transferlerle ilgili de açıklamalarda bulundu.Oyuncuların teknik özelliklerinden konuşmaktan kaçınan Tulun, “Dünyada sayılı nitelendirelebilecek kalitede bir scout ekibimiz var. Scout ekibi takipediyor, öneriyor bize de bu oyuncuları en ekonomik şekilde takıma kazandırmak kalıyor. İşin sadece bu kısmı bize ait” dedi.

"SÜRGÜN DİYENLERE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM"

Almanya'da yeni başlayacak görevi hakkında açıklamalarda bulunan Bülent Tulun, ‘Sürgün' yorumuna sert yanıt verdi.

Görevine sürgün diyenlere ‘Acil şifalardiliyorum' ifadesini kullanan Tulun, “Galatasaray çok büyük bir marka. Bunu yurtdışına gidince çok daha iyi anlıyorsunuz. Biz Galatasaray'ı ilk önceAlmanya'da daha sonra Fildişi Sahili ve Balkanlar başta olmak üzere kaliteli altyapı ekipleriyleçalışarak kulübümüze yeni bir gelecek hazırlıyoruz. Bu işin ilk kısmı ve ne mutlu bana böyle bir görev verildi. Bize ne görev verilirse onu yaparız.Biz Galatasaray'ın askeriyiz” dedi.

Bülent Tulun, sarı kırmızılı taraftara son yıllarda kulübeceza aldırmamasından ötürü teşekkür etti.

Kaynak: NTVSpor.net

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.