comScore

Galatasaray Galatasaray

2009'da hediye, 2014'te 15 milyon lira

07 Şubat 2014, Cuma 11:36

G.Saray'ın ara transferde kırmızı siyahlılardan aldığı genç oyuncu, Cimbom'un pilot takımı Beylerbeyispor'da oynarken, Adnan Sezgin tarafından Ümit Karan'ın yanında 50 bin dolar karşılığı gönderilmiş.

G.Saray'ın ara transferde kırmızı siyahlılardan aldığı genç oyuncu, Cimbom'un pilot takımı Beylerbeyispor'da oynarken, Adnan Sezgin tarafından Ümit Karan'ın yanında 50 bin dolar karşılığı gönderilmiş. Eskişehirspor'dan ara transferde büyük umutlarla Galatasaray'ın renklerine bağladığı Veysel Sarı, 2009'da “Bonus” olarak kırmızı siyahlı kulübe verilmiş...

O dönem Eskişehirspor'a giden Ümit Karan'ın yanında bedelsiz olarak gönderilen Veysel Sarı, sarı kırmızılıların pilot takımı olan Beylerbeyispor'da forma giymiş. Dönemin Galatasaray Sportif Direktörü Adnan Sezgin'in, Eskişehirspor'a alacaklarını bırakan Ümit Karan ile birlikte 50 bin dolar sembolik bir ücret karşılığında gönderdiği Veysel, ara transferde bu kez 5 yıllık imza atarak Cimbom'a döndü. 400 binEuro bonservis bedeli ödenen genç oyuncunun bu süre içindeki maliyeti yaklaşık 15 milyon lirayı bulacak.

Galatasaray formasıyla ilk kez Tokatsporile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında forma giyen ve tek idmanla çıktığı maçta gözdolduran Veysel Sarı, güzel oyununu bir de golle süsledi. Kısa sürede Mancini'nin gözüne girmeyi başaran ve İtalyan hocanın kendisini istemekteki ısrarını kanıtlayan Veysel, şimdi gelecek adına daha umutlu.

Sarı kırmızılı forma altında kendisini kanıtlamak ve değişmez isim olmak isteyen Veysel, Galatasaray'a da imza atmaki için yaklaşık bir ay beklemişti. Eskişehirspor tarafından Aralık ayının sonunda kadro dışı bırakılan Veysel Sarı, bir ay boyunca tek başına çalışmış ve bu süre içinde sadece düz koşu yapmaklayetinmişti.

İLK MAÇINDA NEYAPTI?

- Tokatspor maçında ilk kez G.Saray forması giydi.
- Üç farklı bölgede oynadı, Mancini'den tam not aldı.
-Sağ bek, sağ açık ve liberoda görev yaptı. Bir gol attı.

CİMBOM'DAN NE ALACAK

- 400 bin Euro bonservis ücreti.
- 2013-14: 1 milyon 350 bin TL garanti, 30 bin TL maçbaşı.
- 2014-18: 2 milyon 700 bin TL garanti, 30 bin TL maç başı.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.