comScore

Galatasaray Galatasaray

Mancni adeta çıldırdı! Oyuncuları bombaladı...

29 Kasım 2013, Cuma 10:36

“İlk yarıda verdiğim taktiği kusursuz uyguluyorsunuz. Çok iyi oynuyorsunuz ve maçı kazanmaya da yakınlaşıyoruz. Rakip 10 kişi, beraberliği buluyoruz... Ancak siz ikinci yarıda kafanızda maçı bitiriyorsunuz. Sonunda da kaybediyoruz.”

Galatasaray'a Real Madrid karşısında kimse şans tanımazken Sergio Ramos'un 26. dakikada oyundan atılması galibiyet umutlarının bir anda yükselmesine neden olmuştu.

İlk yarıda ortaya konulan istekli oyun ve ardından da 1-1'lik beraberlikle soyunma odasına gidilmesi ikinci yarıda sarı-kırmızılıların tarihi bir başarıya imza atıp kazanabileceği yorumlarını başlatmıştı.

Fakat gelin görün ki maçın ikinci yarısında negatif anlamda bambaşka bir G.Saray vardı sahada. İşte bu oyun 4-1'lik mağlubiyeti getirirken teknik direktör Mancini de ikinci 45 dakikadaki sinirli tavırlarını dün de devam ettirdi. Üst üste gelen Los Galacticos gollerinin ardından çılgına dönen İtalyan çalıştırıcı, hataların hesabını ise dün Madrid'de yapılan antrenman öncesinde gördü.

‘DAHA ÖNCE DE AYNI HATALARI YAPTINIZ'

Daha önceki çalışmalarda oyuncularıyla kısa konuşmalar yapan ve bu toplantılarda 5 dakikayı geçirmeyen Roberto Mancini bu kez kılıcını çekti... Tam 25 dakika oyuncularıyla konuşan İtalyan teknik adamın tavrı ise oldukça sertti.

“Siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz?” diyerek konuşmasına başlayan Mancini'nin bu sözleri oyuncuların da hiç beklemediği bir tarzdaydı. Takımdan kötü futbolun hesabını soran Mancini, “İlk yarıda verdiğim taktiği kusursuz uyguluyorsunuz. Çok iyi oynuyorsunuz ve maçı kazanmaya da yakınlaşıyoruz. Rakip 10 kişi, beraberliği buluyoruz.

Ancak siz ikinci yarıda kafanızda maçı bitiriyorsunuz. Sonunda da kaybediyoruz. Oyunun içinde bir anda kazandığınızı düşünerek maçı bitiriyorsunuz. Bunu daha önce de yaptınız. Juventus karşısında böyle bir oyun bize beklemediğimiz bir sonuç getirir” sözleriyle takımına daha maçın ardından 24 saat bile geçmeden sert bir uyarı yaptı.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.