comScore

Galatasaray Galatasaray

G.Saray'ın ilgilendiği Türk yıldızdan açıklama! Teklif...

28 Kasım 2013, Perşembe 13:37

Galatasaray'ın da transfer gündeminde yer alan ve Bundesliga'da gösterdiği aşama sonrası A Milli Takım'a kadar yükselen Hakan Çalhanoğlu, şu an için kulübünden ayrılmak gibi bir düşüncesi olmadığını belirtti.

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın yıldız adayı Hakan Çalhanoğlu, Doğan Haber Ajansı'na sıradışı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Almanya'da Hamburg forması giyen ve henüz kız arkadaşının olmadığını söyleyecek kadar mütevazi olan Çalhanoğlu, "Antrenmanlar bütün vaktimi alıyor. Gece hayatında olmayı ve göz önünde yaşamayı sevmiyorum. Kızların yoğun ilgisiyle karşılaşıyorum ama utangaç bir yapım var. Henüz kız arkadaşım yok. Açıkçası vaktim de yok" dedi.

ALTONA SEMTİNDEKİ BİR SOSYAL YARDIM PROJESİ İÇİN...

Bundesliga ekibi Hamburg'un ve Milli Takımın genç yıldızı Hakan Çalhanoğlu, takımı, kariyer planı ve özel hayatına ilişkin bir çok konuda Doğan Haber Ajansı'na çarpıcı açıklamalar yaparken, Altona semtindeki bir sosyal yardım projesi için Noel ağaçlarını süslemesi de takdir topladı.

"MAÇI GOLLE SÜSLEDİM"

Pazar günü Hamburger SV ( HSV) - Hannover arasında oynanan ve 3-1 kazandıkları maçın değerlendirmesini yapan Çalhanoğlu, "Bu haftaki maçta Van der Vaart'ın pozisyonunda oynadığım için üzerimde büyük bir yük vardı. Sonuç olarak iyi bir maç çıkardığımı düşünüyorum ve bunu golle süslemek büyük mutluluk oldu. Performansım artarak devam edecek" diye konuştu. 

"HAMBURG'DA ÇOK MUTLUYUM"

Takımda ilk zamanlar zorlandığını söyleyen Çalhanoğlu, "Sonuçta Bundesliga zor bir lig ve ilk 11'de oynamak kolay değil. Daha çok gencim, Yaşım 19. Ama takımda kendimi geliştirmek ve hocamın da fırsat verdiği taktirde sürekli oynamak istiyorum. Hamburg'da kendimi çok mutlu hissediyorum" dedi.

"UZUN VADEDE HEDEFİM İSPANYA VEYA İNGİLTERE"

Uzun vadede kariyer hedefinde İspanya veya İngiltere olduğunu belirten Çalhanoğlu "Hedefim Hamburg'da bir süre daha kaldıktan sonra transfer olmak. Türkiye'den teklifler alıyorum ama hedef olarak İspanya veya İngiltere'de oynamak istiyorum" diye konuştu.

"KIZ ARKADAŞIM YOK"

Henüz kız arkadaşının olmadığını söyleyen Çalhanoğlu "Antrenmanlar bütün vaktimi alıyor. Gece hayatında olmayı ve göz önünde yaşamayı sevmiyorum. Kızların yoğun ilgiyle karşılaşıyorum. Ama utangaç bir yapım var. Henüz kız arkadaşım yok. Açıkçası vaktim de yok. Üstelik tamamen futbola konsantre olmak istiyorum" dedi.

"YETENEKLİ TÜRK ÇOCUKLARINI İZLEMEK İSTİYORUM"

Hamburg şehrinde çok yeni olduğunu da söyleyen Çalhanoğlu "Hamburg çok büyük bir şehir tam olarak her tarafını gezemedim. Şehri yeni tanımadığım için buradaki  amatör Türk takımları fazla bilmiyorum. En yakın zamanda yetenekli Türk çocuklarını izlemek istiyorum. Onlara tavsiyem, kendilerine inanırlarsa ve çalışırlarsa başarılı olmamaları imkansız" diye konuştu.

Genç milli oyuncu takımı Hamburg'un çok sayıda sosyal projeyi desteklediğini ifade ederek, gençlere rol modeli örneği olan futbolcuların mutlaka sosyal sorumluluk projelerine destek vermelerini gerektiğini söyledi.

 

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.