comScore
bilyoner

Fenerbahçe Fenerbahçe

F.Bahçe'nin BÜYÜK sırrı: 23!..

28 Nisan 2013, Pazar 10:20

Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi'nde finale koşarken sarı-lacivertli kulübün kaderini bu sezon 23 Aralık 2012 tarihi tayin etti. O gün yaşanan kriz güçlükle önlenmişti...

Fenerbahçe'de Süper Lig şampiyonluğu zora girse de takımın UEFA Avrupa Ligi'ndeki yükselişi sarı-lacivertli camiayı ve taraftarları mutlu ediyor. Benfica ile oynanan yarı final ilk maçında alınan 1-0'lık galibiyetle Fenerbahçe 15 Mayıs'ta Amsterdam'da oynanan finale göz kırparken kulübün kaderini bu sezon ise 23 Aralık tarihi tayin etti.

İşte olayların perde arkası...

Ligde Galatasaray ve Karabükspor mağlubiyetleri ile yaşanan kayıpları ve Fenerbahçeli taraftarların tribünlerde tepkilerine daha fazla dayanamayan ve bir kez daha istifa eden Aykut Kocaman 23 Aralık 2012 Pazar günü maçın ardından basın toplantısında istifasını bu şekilde açıklamıştı.

Bu karardan sonra Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde olağanüstü hal ilan edilirken sarı-lacivertli futbolcular ve başkan Aziz Yıldırım olaya el koyarken sportif direktrör ve teknik sorumlu Aykut Kocaman'ı güçlükle ikna etti.

Fenerbahçe'de yaklaşık dört saat süren toplantıya o gün maç kadrosunda bulunmayan futbolcular da katılırken Aykut Kocaman'a karşı oyuncuların verdiği sözler ve bağlılık her şeyin başlangıcıydı.

Kocaman, Fenerbahçe ve adeta sarı-lacivertli takımın bu sezon kaderini etkileyen dakikalarda dizginleri eline alan ise başkan Aziz Yıldırım oldu.

Aziz Yıldırım'ın Aykut Kocaman ile yaptığı görüşmede 23 Aralık 2012 günü "Amsterdam'a gideceğiz" dediği ve takım içinde bunun UEFA maçları için ayrı bir motivasyon ürünü olduğu öğrenildi.

"GİDERSEK BERABER GİDERİZ"

Kocaman ile özel görüşen Yıldırım "Gidersek beraber gideceğiz ama ilk önce Amsterdam'a gideceğiz. Ben olduğum sürece seni kimse bu takımdan alıkoyamaz. İki sene değil, gerekirse yirmi sene bu takımın başında kalacaksın. 3 Temmuz sürecinde  doğumgünüm için ziyaretiniz aklımda, (2 Kasım 2011) biz Fenerbahçe için buradayız." ifadelerini kullandı.
 

 

Bugünden sonra F.Bahçeli yöneticiler medyaya verdikleri demeçlerde Amsterdam kelimesini sık sık telaffuz ederek 23 Aralık günü yaşanan kötü hatırayı silmek ve takımı tekrar oyuna motive etmeyi amaçladı.

Taraftarların desteğini çekmeye başladığı ve bir anlamda sarı-lacivertli takımda kariyeri sonlanmak üzere olan Aykut Kocaman UEFA Avrupa Ligi'nde takımının gösterdiği performansla yeniden doğdu.

Fenerbahçe'de iki yıl önce yaşanan ve son hafta kaybedilen şampiyonluk ile 16 Mayıs travması olarak tarihe geçen olayın ardından gerçekleşen bu duygusal darbe de 23 Aralık olarak sarı-lacivertli kulübün tarihinde yerini aldı ve bir anlamda önümüzdeki beş yıl için kaderini tayin etti.

Yasal Uyar�: Bu haber kaynak g�sterilmeden kullan�lamaz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!