comScore
bilyoner

Fenerbahçe Fenerbahçe

Emenike için mahkeme kararını verdi!

25 Nisan 2013, Perşembe 11:31

Dava kapsamında, savunması alınamadığı için dosyası ayrılan futbolcu Emmanuel Emenike'nin beraatine karar verildi

 İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, "Futbolda Şike" Davası kapsamında, savunması alınamadığı için dosyası ayrılan futbolcu Emmanuel Emenike'nin beraatine karar verdi.
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, sanık Emmanuel Emenike katılmadı. Duruşmada, Emenike'yi temsilen avukatı Rezzan Epözdemir ile müdahil Trabzonspor Kulübü avukatı Nusret Yılmaz hazır bulundu.

-Trabzonspor'un avukatı: "Emenike cezalandırılsın"-
Duruşmada söz alan müdahil avukat Nusret Yılmaz, savcılığın daha önce verdiği mütaalaya katıldıklarını ve sanık Emenike'nin şikeden yargılandığını belirterek, "Emenike, 25 Mayıs 2011'de Fenerbahçe ile transfer sözleşmesi yaptığı bilinmesine rağmen Karabük maçından önce teklif gelmediğini beyan etmiştir. Nitekim daha önce yargılanan Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu'nu Emenike'nin transferiyle ilgili görevlendirdiğini beyan etmiştir" dedi.
Şekip Mosturoğlu'nun, Emenike ile mart ayında ön sözleşme imzaladığını belirttiğini ifade eden avukat Yılmaz, daha sonra da Karabükspor-Fenerbahçe maçından 5-6 hafta önce ise Karabükspor Başkanı Feridun Tankut'un da transferle ilgili dönemin TFF Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Alaattin Yıldırım ile görüşme yaptığını beyan ettiğini anlattı.
Emenike'nin şike yaptığına yönelik iddialarını tekrarlayan avukat Yılmaz,  sanığın cezalandırılmasını talep etti.

-Savcı mütalaasını tekrarladı-

Emenike'nin avukatı Rezzan Epözdemir ise yazılı dilekçe vererek müvekkilinin beraatine karar verilmesini istedi.
Esas hakkında görüşü sorulan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ufuk Ermertcan ise Emenike'nin cezalandırılmasını öngören eski mütalaasını tekrar ettiğini söyledi.
Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Emmanuel Emenike'nin Süper Lig'de 8 Mayıs 2011'de yapılan Karabükspor-Fenerbahçe maçında şike yaptığı iddiasıyla hakkında dava açıldığını hatırlatarak, söz konusu suçtan cezalandırılmasına yeterli her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı kanıtlara ulaşılamadığını belirtti.
Suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmadığı gerekçesiyle sanık Emmanuel Emenike'nin beraatine hükmeden heyet, yargılama giderinin de devlet üzerinde bırakılmasına karar verdi.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!