comScore
bilyoner

Fenerbahçe Fenerbahçe

Dilmen: 'Aykut Kocaman açıklamalı'

24 Nisan 2013, Çarşamba 10:21

Sabah yazarlarından Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Benfica karşısında vereceği sınav ve Aykut Kocaman'ın Gençlerbirliği maçından sonra yaptığı açıklamalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sabah Gazetesi yazarlarından Rıdvan Dilmen, bugün kaleme aldığı yazısında Fenerbahçe'nin Benfica karşısında vereceği sınav ve Aykut Kocaman'ın Gençlerbirliği maçından sonra yaptığı açıklamalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe'nin kesinlikle sayısal olarak Benfica karşısında eksik kalmaması gerektiğini vurgulayan Dilmen, sarı-lacivertli futbolculara kart uyarısında bulundu. Dilmen ayrıca, Aykut Kocaman'ın da Gençlerbirliği maçından sonra ne demek istediğini açıklaması gerektiğini vurguladı.

"Bu tip karşılaşmalar öncesi şöyle geçer, böyle geçer tezleri, maçın daha başından değişebilir. Burada birinci şart, bu tip maçlarda eksik kalmayacaksınız. Yani göreceğiniz kartlara çok dikkat edeceksiniz. Artık dört takım da final oynuyor aslında. Benfica da, Fenerbahçe de gidişatlarına baktığımızda Avrupa Ligi zaferi için büyük bir özlemle ve aç oynuyorlar. İki takımın da konsantrasyonu çok yüksek. Ben çok sıkı iki karşılaşma olacağını düşünüyorum. Bu tip maçlarda sayısal olarak eksik kalmamak çok önemli. Son maçını izlediğim Benfica, Fenerbahçe'nin aksine set oyununu sevmeyen ve öne oynamaya çalışan bir takım. Fenerbahçe Benfica'ya uyarsa Benfica eler, ama Fenerbahçe kendi oyununu kabul ettirirse Fenerbahçe eler. "

"Aykut Kocaman "Galatasaray saha içi ve saha dışında farkı kapattırmaz" sözleriyle sizce ne demek istedi? Ne demek istediğini bence açıklamalı. Fatih Terim de bir süre önce buna benzer açıklamalar yaptı, bir takım oyunlardan bahsetti. Fatih Terim ve Aykut Kocaman'ın bu konudaki açıklamalarını ben de merakla bekliyorum"
 


Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!