comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Pürüzler bitti anlaşma yapıldı!

29 Ocak 2013, Salı 09:30

F.Bahçe yönetimi, Montpellier ile pürüzleri giderdi. Fransa'ya dönen Fas asıllı oyuncu için iki taksitte 9 milyon euro ödenecek.

Belhanda perşembe resmen açıklanacak F.Bahçe KAP'a bildirdikten sonra sessizliğe büründüğü Younes Belhanda konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Montpellier kulübünün olumsuz açıklamalarına rağmen Fas asıllı oyuncu ile anlaşan sarı-lacivertli ekip perşembe günü resmi açıklamayı yapmayı planlıyor.

Fas'ın Afrika Kupası'ndan elenmesiyle Fransa'ya dönen 22 yaşındaki orta saha oyuncusu, F.Bahçe konusundaki sorulara da cevap vermiyor. Montpellier Başkanı Louis Nicollin'in bonservis ve ödeme planı konusunda yumuşadığı belirtiliyor.

4.5 YILLIK İMZA ATACAK
Uzun pazarlıklar sonrasında F.Bahçe'nin teklif ettiği 9 milyon euro'yu Montpellier'in kabul ettiği öğrenildi. Ödeme planı konusundaki pürüzler giderildikten sonra F.Bahçe'nin perşembe günü resmi açıklamayı yapacağı, futbolcuyu da cuma günü İstanbul'a getireceği belirtildi. Belhanda cuma günü sağlık kontrolünden geçirildikten sonra imzayı atacak. Fas asıllı Fransız oyuncu 4.5 yıllık sözleşmeye imza atacak. Belhandamüslüman bir oyuncu olduğu için zaman zaman Fransa'da sorunlar yaşadığını belirterek ayrılmak istediğini söylemişti.

FORMAYLA POZ VERDİ
Fotomaç'ın haberine göre; Fransa'dan dönen Younes Belhanda, F.Bahçe konusundaki sorulara cevap vermiyor. Sarı-lacivertli formayla poz veren 22 yaşındaki oyuncu, "Montpellier ile sözleşmem sürüyor. Dolayısıyla kararı tek başıma veremem. Bekleyip göreceğiz" diye konuştu. Belhanda'nın rahat tavırları, "F.Bahçe ile anlaştı" şeklinde yorumlandı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!