comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Pianigiani: "Ruhumuzu ortaya koyduk"

25 Ocak 2013, Cuma 00:04

Basketbol THY Avrupa Ligi ''Top 16'' turu (F) Grubu'nda Rusya'nın Khimki takımını 85-82 yenen Fenerbahçe Ülker'in başantrenörü Simone Pianigiani, çok önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Basketbol THY Avrupa Ligi ''Top 16'' turu (F) Grubu'nda Rusya'nın Khimki takımını 85-82 yenen Fenerbahçe Ülker'in başantrenörü Simone Pianigiani, çok önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.
 
Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan İtalyan teknik adam, Khimki gibi iyi bir ekibe karşı başarılı bir performans ortaya koyduklarını anlatarak, ''Zorlu bir sezon geçirdik ve bir şekilde Top 16'ya çıkmayı başardık. Ömer Onan ve Emir Preldzic olmadan kazandık. Sabah öğrendik oynayamayacaklarını ve sistemi değiştirmek zorunda kaldık. Oyuncular savaştılar ve ruhlarını ortaya koydular. Montepaschi Siena maçı bizim için kötü bir dönüm noktası oldu, oyuncular bütün güvenlerini kaybettiler. Ancak ardından çok çalıştılar. Bugünkü gibi oynamaya devam edersek daha iyi olacak her şey. Bu şekilde devam edersek başarılı olacağımızı düşünüyorum'' ifadelerini kullandı. 

Bugünkü maçta uzun süre görev verdiği Kaya Peker ile ilgili düşüncesi sorulan Pianigiani, ''Kaya sezon başında sakattı. Zaman içinde toparladı. O nedenle çok süre almıyordu. Bugün gerekliydi onun oynaması. Tek oyuncu hakkında konuşmaktan çok hoşlanmıyorum. Herkes çok iyi oynadı. Gerçek bir takım gibi oynadık. Toparlamak için her şeyi yaptık'' diye konuştu. 
-Kurtinaitis: ''Mağlubiyet büyük bir kayıp değil''- 

Khimki Başantrenörü Rimas Kurtinaitis ise Fenerbahçe Ülker karşısında aldıkları mağlubiyeti, büyük bir kayıp olarak görmediğini ifade etti. 

Fenerbahçe Ülker'in bu akşamki mücadelenin geneline bakıldığında savunmada iyi işler yaptığını kaydeden Kurtinaitis, şöyle konuştu: 

''Fenerbahçe Ülker konsantre bir şekilde oynadı. Onlar için toparlanma şansı oldu. Tekrar gruptan çıkma şansı oluştu. Son çareleri gibiydi. Gerçekten çok savaştılar. Takımıma da teşekkür ediyorum. Sonuna kadar savaştılar. Top 16 üst seviyede basketbolun oynandığı bir tur. Çok şey değişebiliyor. Mağlubiyeti, çok büyük bir kayıp olarak görmüyoruz. Fenerbahçe Ülker ile evimizde de bir maç oynayacağız.'' 


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!